Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Tradiční Ochutnávkový workshop metody JL

Metoda Jacques Lecoq Autor: archiv BDŠ

Budilova divadelní škola tradičním Ochutnávkovým workshopem přijímá talentované lidi se záměrem studia v zahraničí, nepřijaté studenty uměleckých škol i ty, kteří své talenty teprve uchopují.


VYUŽIJTE MOŽNOST STUDOVAT METODU JL V ČECHÁCH

Základem je divadelní řeč, jejímž nositelem je „přítomný“ herec a jeho dokonale zvládnuté tělo. Lecoqovi však nejde pouze o vytrénovaného herce, naopak, vzdělává všestranné divadelníky, kteří jsou zároveň dramatiky, dramaturgy, režiséry i scénografy – a ti nalézají svou vlastní divadelní cestu.

OHLASY STUDENTŮ: „Vendulka Burger posouvá metodu J. Lecoqa do současnosti. Učí nás podstatě divadla skrze přirozenost uměleckého pohybu. Líbí se mi, že tak mohu stavět dramatizaci na novém pevném základě. ´Tělo jako podstavec pro slova´“ (K.V.)

Metoda JL vede k všestrannosti, ohebnosti, disciplíně, ale zároveň k obrovské svobodě v dramatické tvorbě. Vede vás k vlastnímu uměleckému vyjádření. Neškatulkuje! Hledá, v čem je každý tvůrce jedinečný.

OHLASY STUDENTŮ: „Metoda JL mi otvírá dveře ke SVOBODĚ v hereckém projevu. Všechno se dá zahrát. Tělem. A to mě baví.“ (K.U.)

Poznáte nejen základy metody JL, kterou Budilova divadelní škola aplikuje jako jediná v ČR, ale i další způsoby práce, jimiž schopnosti studentů dále rozšiřujeme.

OHLASY STUDENTŮ: „BDŠ mě umělecky posunula dál a dnes studuji školu v Paříži.“ (A.J.)

KDY: 21.- 22. 1. 2023 ČAS: 10:00–17:00 KDE: Studilo Citadela, Klimentská 16, Praha 1 CENA: 5 000 Kč (Při pokračování v celoročním studiu je vždy úhrada lednového workshopu rozpočítána do celkové částky za školní rok.)

Pokud Vás tato zkušenost přiměje k realizaci svých talentů pokračováním ve studiu metodou JL, můžete plynule navázat celoročním studiem 2023. Školní rok BDŠ probíhá paralelně s rokem kalendářním (tedy od ledna do prosince), aby mohli budoucí studenti vysokých uměleckých škol využít tuto roční přípravu k přijímacím zkouškám (naši absolventi jsou každoročně přijímáni ke studiu dalších vysokých škol či pokračují ve vlastní profesionální dráze).

OHLASY STUDENTŮ: "Divadelní škola, která mi dává prostor být sama sebou. Nehodnotí mě, můžu si hledat vlastní cesty k uměleckému vyjádření.“ (A.J.)

Vyplněnou přihlášku (info na budil.cz) zašlete na produkce.budil@gmail.com, workshop uhraďte do 16. 1. 2023.

Autor: Budilova divadelní škola

Přílohy:


REGISTRACE-Motivacni-a-Ochutnavkovy-workshop-13xve.pdf