Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Třebíč opět ožívá loutkami

Třebíčské loutkářské jaro 2022 Autor: archiv přehlídky

O víkendu 26. a 27. března se koná již čtyřiapadesátý ročník krajské soutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů Třebíčské loutkářské jaro.


O postup do celostátní soutěže Loutkářská Chrudim se bude v malém a velkém sále Národního domu ucházet pět souborů ze tří krajů. Pohádky jsou určeny dětem od tří let a pro mnoho malých návštěvníků je festival prvním setkáním s loutkovým divadlem.

Svoje loutkářské umění předvedou třebíčskému publiku spolky známé z předchozích ročníků Loutkářský soubor Oblázek Krucemburk, Loutkové divadlo T. J. Sokol Uherské Hradiště, Loutkino Brno, Loutkový soubor ZUŠ Kroměříž, Loutkové divadlo Kašpárek T. J. Sokol Bzenec.

Třebíčské loutkářské jaro se může pyšnit již více než padesátiletou historií. První ročník se konal v roce 1967 a u zrodu stál principál třebíčského souboru Zdravíčko MUDr. Miloš Blaha. Od té doby desítky loutkářských souborů převážně z Vysočiny a jižní Moravy sehrály v Třebíči stovky představení pro tisíce malých diváků.

Vstupné 30 korun na představení. Předprodej vstupenek na pokladně MKS Třebíč, Národní dům, Karlovo náměstí 58/47, telefon: 568 610 013.

Autor: Amaterská Scéna