Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V Bechyni začíná divadelní Perlení

Bechyňské Perlení Autor: archiv festivalu

V pátek 4. a v sobotu 5. února se v místním kulturním domě uskuteční tradiční Bechyňské perlení - XXVIII. ročník celostátní přehlídky klasické amatérské divadelní tvorby, která se nese v duchu „Za málo peněz mnoho muziky“.


Přehlídka nabídne ochotnická představení, která stojí za to vidět. Přehlídka Bechyňské perlení vznikla z potřeby divadelníků setkat se a diskutovat o svých představeních. Není tedy postupová, ale s ochotníky přijíždí o jejich hrách debatovat profesionál, tentokrát dramaturg Vladimír Zajíc.

V pátek v 19 hodin se uskuteční zahájení a hned po něm vystoupí ve velkém sále táborské Divadlo Kapota s inscenací Schovávaná v síti.

V sobotu se diváci mohou těšit na celodenní program, z něhož si lze vybírat. Od 11.30 hodin vystoupí v malém sále divadlo Opera Žatec s inscenací Kdy to bylo naposledy. Odpoledne od 15 hodin ve velkém sále hraje inscenace Pár dní na zkoušku Divadelního souboru Dipona – Divadlo potrhlých nadšenců z Louňovic. Po něm nastoupí od 16.45 hodin v malém sále soubor Ragueneau z Plzně s divadelní hrou Několikrát do černého. Večer od 20 hodin zakončí přehlídku ve velkém sále vystoupení Divadelní společnosti Vltavan z Týna nad Vltavou s inscenací Saturnin.

„Srdečně zveme diváky, nabídka je bohatá a určitě se dobře pobaví," vzkazuje Štěpán Ondřich.

Aktuální program najdete zde >>>

Autor: Amaterská Scéna