Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Žádost o pomoc českým krajanům v Chorvatsku

Autor:

Zdravím vás, příznivci DS Vojan Libice nad Cidlinou! Jak většina z vás ví, navázal náš spolek přátelský kontakt s českou menšinou v Chorvatsku. Vzájemná výměna divadelních představení začala už v r. 1996 a trvá dodnes.


I v loňském roce jsme měli zahrát komedii Slaměný klobouk v Chorvatsku a daruvarští divadelníci zase v Libici n. C. komedii Habaďůra. Bohužel, kvůli pandemii nebyl záměr uskutečněn. Domluven je letošní rok – uvidíme.

A jistě také všichni víte, že Chorvatsko postihlo zemětřesení. Nevyhnulo se ani městu Sisak a okolí, kde jsme několikrát hráli pro českou menšinu. Přemýšlela jsem jak pomoci českým krajanům. Před pár dny jsem zjistila, že město Letohrad vyhlásilo sbírku na transparentní účet. Příspěvek je možné zaslat od 20. 2. do 19. 3 2021. Transpa­rentní účet pro krajany postižené v Chorvatsku je zřízen u České spořitelny: 5928633369/0800.

Více informací naleznete zde: http://www.letohrad.eu/…irka/d-65171

Předem vám všem děkuji i za sebemenší částku, kterou byste zaslali na pomoc krajanům. Kdybyste mohli oslovit i další své známé, bylo by to úžasné.

Za DS Vojan zdraví Helena Vondrušková

Autor: Helena Vondrušková