Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Záznam konference Kdo se bojí divadla pro náctileté?

Záznam konference Kdo se bojí divadla pro náctileté? Autor: Divadlo Drak

Ve středu 10. 11. 2021 proběhla v rámci projektu Gaudemus Thetrum na půdě Divadla Drak konference věnovaná divadelní tvorbě pro mladé publikum s podtitulem Smysl, stav a budoucnost (nejen) českého divadla pro dospívající.


Všichni zájemci nyní najdou záznam celé konference včetně závěrečné diskuse na YouTube kanálu Divadla Drak.

Pozvání přijali

ROMAN ČERNÍK: DIVADLO PRO MLADÉ A VZDĚLÁVÁNÍ
Jakou úlohu může mít divadlo v procesu vzdělávání dospívajících? Jak se proměňuje vztah divadla a školy? Co mohou pedagogové od divadla očekávat a jakým způsobem může divadlo vyjít těmto očekáváním vstříc?

KJELL MOBERG: TVORBA NA POMEZÍ DIVADLA, PEDAGOGIKY A SOCIÁLNÍ INTERVENCE
Umělecký program divadelní skupiny NIE a jeho přesahy k pedagogice, sociální intervenci a práci na rozvoji komunity.

TOMÁŠ JARKOVSKÝ: DIVADLO INICIACE
Východiska současné dramaturgie Draku pro mladé publikum opírající se o poznatky z předchozí inscenační praxe v jiných divadlech. Motiv iniciace jako její klíčový inspirační zdroj.

NATÁLIE PRESLOVÁ: DIVADLO PRO LIDI, CO NECHODÍ DO DIVADLA
Současný umělecký program Divadla NoD. Hledání nových způsobů komunikace s mladým publikem prostřednictví nových forem autorského divadla.

DANIEL PŘIBYL: DIVADLO KOMEDIE – KREATIVNÍ CENTRUM PRO MLADÉ DIVÁKY I TVŮRCE
Projekt Divadla Komedie jako kreativního centra po mladé diváky i tvůrce – původní záměr, současný stav a zahraniční inspirace (Slovensko mladinsko gledališče Ljubljana, Theater der Jugend Wien, Junges Schauspielhaus Hamburg, festival Radikal Jung München)

Autor: Amaterská Scéna