Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nikolaj Vasiljevič Gogol / ŽENITBA

Praha (Praha)

Akce se koná: 4.5.2016

Místo konání: Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1

Web akce: http://cinoherniklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
Divadelní soubor Vrchlický Jaroměř
Nikolaj Vasiljevič Gogol / ŽENITBA
Hra, v níž se snoubí smích i smutek, o blbosti a malosti, o pinožení se ve strachu ze zítřka, ale taky o velké touze, nenaplněné lísce, špatné taktice a selském rozumu.
Překlad: Leoš Suchařípa / Režie: Jan Sklenář j.h. / Dramaturgická spolupráce: Miroslav Zavičár j.h. / Hudba: David Smečka j.h. / Texty písní: Jan Vápeník j.h. / Choreografie: Barbora Křováčková j.h.
Scéna: Jan Sklenář a kolektiv divadelní techniky DS Vrchlický / Hrají: Eva Urbancová, Alena Hynková, Jarča Bimanová, Josef Horáček, Milan Hrycík, Roman Unger, Lukáš Ulrych, Tomáš Malý, Honza Suchánek, Silva Vacková, Luboš Hynek, Alena Pacáková, Radka Frnková, Lenka Němcová, Jana Pacáková, Stanislava Glembek, Ludmila Rindová, Iveta Pírková, Kateřina Vakrčková, Jakub Vohralík, Václav Lhoták.
Tradice divadelního spolku Vrchlický, který uchovává rukopisnou relikvii – vlastnoručně psaný souhlas na užití jména souboru samotným Jaroslavem Vrchlickým, trvá již bezmála 130 let a ještě mnohem delší je divadelní tradice ve městě Jaroměři. Může se pyšnit spoluprací s takovými jmény, jako byli Zdeněk Štěpánek, Růžena Nasková, Jaroslav Vojta, Vlasta Chramostová, Josef Bek, Stanislav Zindulka, Oldřich Nový, Luděk Munzar, Karel Höger aj. Poslední dvě generace formovali herci a režiséři Zdeněk Hovorka a Naďa Doležalová, oba držitelé Zlatého Tyla. Vysokou úroveň si soubor drží po celou dobu svého působení. Svědčí o tom nekonečný výčet účastí na přehlídkách, herecká uznání a ocenění, poslední v minulém roce na krajské přehlídce v Červeném Kostelci s inscenací Peklo v hotelu Westminster.
Jan Sklenář – herec a zpěvák, jedna z výrazných tváří činoherního i hudebního divadla, po absolutoriu na JAMU, domovsky angažován v Klicperově divadle v Hradci Králové. Byl několikrát nominován na prestižní ceny Thalie, Neviditelný herec Českého rozhlasu, spolupracuje s Českou televizí (České století aj.), Filharmonií HK (Dvořákova – Erbenova Kytice se Soňou Červenou) a mnoha dalšími institucemi. Mohli jste ho vidět v roli Štamgasta i Kudykama v lyrikálu Kudykam dvojice Hapky – Horáčka, v muzikálu Mauglí se v roli panthera Baghíry alternuje s Jiřím Kornem a na letošních Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě ztvárnil Romea po boku Julie Terezy Voříškové. V r. 2014 režijně debutoval hrou Bez bab! Aneb Kutloch v Klicperově divadle. Hraje a zpívá v divadelní kapele Mastix, provozuje skvělé komorní představení Oskar a růžová paní.
Začátek v 19.30 / Vstupné 90,-Kč
Činoherní klub uvádí: Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2016 se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.