Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

ZRUŠENO! Jiří Homola / ČERNÉ MADONY

Praha (Praha)

Akce se koná: 30.1.2022

Místo konání: Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1

Web akce: http://cinoherniklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
DS KLADINA / Kladno
Jiří Homola / ČERNÉ MADONY
Nepanikař anděli, my v pekle jsme velmi pohostinní…“ (Alexandra Adornetto … Šest žen, šest zcela odlišných charakterů, jež se střetávají v prostředí ryze mužském.
Režie: Tomáš V. Hron / Vedoucí: David Volf / Světla: Petr Vítek / Zvuk: Petr Sládek / Hrají: Andrea Postolková, Jana Procházková, Nikola Frollová, Barbora Černohorská, Jana Kolafová, Iva Theissigová.
V útrobách uhelného dolu se rozehrává příběh o lidském údělu, příběh šesti havířek, jejichž pohnuté osudy na sebe naráží v nehostinných prostorách stovky metrů pod zemským povrchem. Životní dramata jsou osvícena čelovými lampami, pohnuté osudy se jako hadi plazí uhelným prachem, vzájemně se proplétají a nezadržitelně směřují k společnému hříchu i vykoupení.
Pokud nemáte strach strávit nějaký čas v samém srdci matičky země, pak máte i vy naději, že i na takovém místě spatříte Halleyovu kometu…
…a možná ještě mnohem víc!

Amatérský divadelní soubor KLADINA působí v Kladně již od roku 2010 a stal se nedílnou součástí místní kulturní scény. Jedná se o autorské divadlo, má za sebou úspěšné hry Sborovna, Sklad, Pád rtuti, Kupci, Před (v)odjezdem, Bivak, Výslech za Štědrého dne, Gerontiny a Černé madony, které pravidelně vyprodávají hlediště Kladenského divadélka či divadla Lampion, o přízeň diváků se však uchází i za hranicemi našeho města. Soubor se každoročně přesouvá i na prkna Městského divadla Kladno, aby zde sehrál benefiční představení, z nichž část výdělku míří na podporu Speciální školy Korálek, část pak na Konto-Hynek. Neobvyklým počinem bylo jistě uvedení Skladu v prostorách dolu Mayrau v rámci Muzejní noci, stejně jako nedávné představení Černých madon tamtéž. Prozatímním vrcholem Kladiny je sedm vystoupení v pražském Činoherním klubu. Největší ocenění soubor získal na domácím Festivalu amatérského divadla v Kladně, odkud si odnesl cenu za nejlepší původní hru (Bivak, 2017) a zvláštní cenu za herectví (Výslech za Štědrého dne, 2019).
Vstupné: 90,- / Začátek: 19:30
Přehlídka amatérských divadelních souborů se uskutečňuje v roce 2022 za finanční podpory MK ČR.