Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Franz Werfel: JACOBOWSKI A STJERBINSKI

Praha (Praha)

Akce se koná: 29.5.2022

Místo konání: Činoherní klub / Ve Smečkách 26, Praha 1

Web akce: http://cinoherniklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
RÁDOBYDIVADLA KLAPÝ
Franz Werfel: JACOBOWSKI A STJERBINSKI
Komedie jedné tragédie.
Překlad: Jiří Stach / Režie: Jaroslav Kodeš / Dramaturgie: Petra Richter Kohutová / Návrh scény a kostýmů: Miroslav Král / Hudební aranže: Jiří Cendra / Hudba: Anna Kodešová – saxofon, Tomáš Hornof – akordeon, Jiří Chadraba – klávesy / Zvukové efekty: Petr Šplíchal / / Světla a zvuk: Pavel Hurych, Václav Krycner, Jan Kaška / Realizace scény a kostýmů: Olga Psotová a Eva Kodešová / Inspice: Naďa Hladíková / Hrají: Lenka Svobodová – Šťastná, Ladislav Valeš, Pavel Macák, Rosťa Soukup, Pavel Panenka, Dana Cendrová, Vít Líbal, Liběna Štěpánová, Anna Kodešová, Jana Dobrovodská, Lukáš Burda, Jonáš Filip, Luboš Fleischmann, Jiří Chadraba, Jakub Ružbatský, Tomáš Hornof, Kristián Valeš, Jaroslav Kodeš, Petr Štěpánek j. h., Dušan Sitek j. h., Karel Vlček j. h..

Road-play o Židovi Jacobowském a antisemitském plukovníkovi Stjerbinském, kteří prchají před nacismem z okupované Francie v roce 1940 a současně soupeří o ženu „Madam la France“, je příběh inspirovaný autobiografickými zážitky samotného autora, kombinovaný s vyprávěním židovského obchodníka S.L. Jacobowitze na podobné téma, s množstvím židovských anekdot. Komedie jedné tragedie, to je podtitul hry s nevelkou inscenační tradicí, ale se silně humanistickým posláním.

Rádobydivadlo Klapý je spolčení divadelníků z mnoha sídel České republiky. Ačkoli poštovní adresa odkazuje na malou vesničku pod hradem Hazmburk, místních je v souboru poskrovnu. To proto, že se členská základna do jisté míry proměňuje s každou novou inscenací. Sjíždíme se na zkoušky i představení z mnoha koutů severních i středních Čech, a také z Prahy. Motorem pro věčné kočování za i s divadlem, je pak naše společná láska k divadlu a přání dělat ho co nejlépe. Zakladatelem a současně i principálem a režisérem Rádobydivadla je Ladislav Valeš. Při vzniku na podzim roku 1986 byli tři herci a jeden režisér. Dnes jádro spolku čítá přes třicet členů. A pak je tu velká skupina spolupracovníků. Všichni přicházejí s touhou hrát divadlo, které by oslovovalo a částečně i provokovalo.
Začátek: 19:30 / Vstupné: 90,- Kč
Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2022 se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.