Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

František Tichý / TEREZÍNSKÉ ZVONY

Praha (Praha)

Akce se koná: 10.10.2023

Místo konání: Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1

Web akce: http://cinoherniklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
František Tichý / TEREZÍNSKÉ ZVONY
Příběh o tom, jak se světlo kamarádství a odvahy utkalo s temným osudem
Scénář a režie: František Tichý / Scénická hudba: Vít Novotný / Scénografie a choreografie: Karolína Večerková, Johan Březka / Hrají a zpívají: Johan Březka, Adam Bukovský, Anna Havrdová, Petr Houska, Daniel Chvosta, Hana Chytilová, Štěpána Jevičová, Ema Kašparová, Johana Kordová, Tobiáš Kovařík, Žofie Krommelová, Adam Kubec, Matouš Nábělek, Dora Nováčková, Lukáš Popelka, Jan Poslt, Magdalena Prouzová, Matyáš Růžička, Tadeáš Suntych, Maeva Greta Šípová, Antonín Švarc, Jan Švarc, Alex Theodorou, Julie Tučková, Bohdan Valouch, Jonáš Večerka, Jaromír Zídek / Hudební doprovod: Vít Novotný, František Tichý, Johan Březka, Anna Havrdová, Daniel Chvosta, Adam Kubec, Dora Nováčková, Lukáš Popelka, Matyáš Růžička, Julie Tučková.
Divadelní hra Františka Tichého vypráví o životě dětí z terezínských domovů (zejména chlapeckého domova Nešarim) v době druhé světové války. Příběh o tom, jak se světlo kamarádství a odvahy utkalo s temným osudem, vychází z dobových reálií i příběhů popsaných v terezínských časopisech. Hru doplňují zhudebněné básně napsané dětmi v ghettu i národní písně s autentickými terezínskými textovými parafrázemi.
Začátek 19:30 / Vstupné 90,-Kč
Přehlídka amatérských divadelních souborů se uskutečňuje v roce 2023 za finanční podpory MK ČR.