Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Blogy

prelet-banner-ey5sm

Přelet nad loutkářským hnízdem no. 04

6.11.2022 | Kateřina Mikutová

Neděle uzavřela festival Přelet nad loutkářským hnízdem, na programu však zůstalo ještě několik zajímavých inscenací z dílny profesionálních i amatérských souborů.

prelet-banner-8c1il

Přelet nad loutkářským hnízdem no. 3

5.11.2022 | Kateřina Mikutová

K festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem jistě neodmyslitelně patří také představení amatérských souborů. V sobotu jsme jich měli možnost vidět hned několik. Prvním z nich se stala inscenace Myslíš, dědo? v podání souboru Rámus z Plzně. Název i krátká anotace se zdály obestřené tajemstvím, mnoho neprozradily, a tak jsme až do poslední chvíle netušili, co nás vlastně čeká.

prelet-banner-lfh01

Přelet nad loutkářským hnízdem no. 2

5.11.2022 | Kateřina Mikutová

Na festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem se nesetkáte pouze s inscenacemi pro nejmenší, některá představení naopak cílí na diváka dospívajícího. Což je poměrně složitý úkol. Jak zabavit puberťáky, kteří vyrůstají ve světě chytrých telefonů a sociálních sítí? O to se pokusilo Divadlo DRAK z Hradce Králové s adaptací Sofoklovy hry Antigona.

prelet-banner-r4i0c

Přelet nad loutkářským hnízdem no. 1

4.11.2022 | Kateřina Mikutová

Pokud zavítáte na festival Přelet nad loutkářským hnízdem, naskytne se vám možnost zhlédnout různá zpracování známých a oblíbených pohádek, nebo se naopak seznámíte s příběhy úplně novými a neokoukanými. Najdete zde ale i taková představení, které vám na okamžik umožní ocitnout se zcela na jiném místě a nechají vás nahlédnout do jiné kultury. A přesně taková byla čtvrteční inscenace Hedvábí.

DSC-8269-a80rb

Na Hronově premiérově (vol. 08)

7.8.2022 | Josef Pekárek

Tak už je tady poslední den 92. ročníku celostátní mezidruhové přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov. Všude okolo sebe slyším hlasy, které říkají: „To to uteklo!“ nebo „Já jsem ještě nestihl to a to.“ či „Jsi skvělý/á a rád/a jsem tě poznal/a. Musíme zůstat v kontaktu.“

DSC-5838-vn64s

Na Hronově premiérově (vol. 07)

6.8.2022 | Josef Pekárek

Je pátek, předposlední přehlídkový den na Hronově. Práce na skvělém semináři Performovat sebe s Braňo Mazúchem dochází vrcholu. Ještě jednou se všichni účastníci workshopu společně vrháme do cvičení zaměřeného na fyzické vyčerpání a očištění se od překrývajících nánosů kulturních sebeobrazů.

DSC-9409A-iewk8

Na Hronově premiérově (vol. 05-06)

5.8.2022 | Josef Pekárek

Jiráskův Hronov je již za svou polovinou a mě nějak docházejí síly. Už pomalu vynechávám psaní a čas věnuji dospávání, odpočinku a snaze uvnímat všechna divadelní představení. Ještě se držím na nohou. Možná mi k tomu pomohlo i volnější tempo na semináři, kdy jsme se namísto fyzické vyčerpanosti přesunuli k vyčerpanosti psychické. Určitým předělem se stala středeční masáž a čtvrteční čas na individuální konzultace nad jednotlivými možnosti, jak performovat sebe.

DSC-7308-upg3b

Na Hronově premiérově (vol. 04)

3.8.2022 | Josef Pekárek

Jestli stále čtete tento blog, tak je to chvályhodné. Mně se toho totiž na hronovské přehlídce nedaří moc přečíst ani stíhat „ochutnávky“ všech doprovodných akcí, jimiž je Hronov vyhlášený. Nu, což… ještě zbývá několik dní.

DSC-3290ajpg-j9qyv

Na Hronově premiérově (vol. 03)

3.8.2022 | Josef Pekárek

Třetí den bývá – nejen na přehlídce – kritický. Bláhově jsem si včera myslel, jak všechny své dojmy, zážitky, nové tváře spláchnu večer u sklínky vína u Tritona. Avšak člověk míní…

DSC-2751-tpv7x

Na Hronově premiérově (vol. 02)

1.8.2022 | Josef Pekárek

Druhý den (neděle 31. 8.) se pro mne nesl ve znamení fyzické vyčerpanosti. Ne, že bych tolik juchal na off-programu v přilehlém parku za zvuku punkových a rockových kapel, nýbrž mě dost zdecimoval seminář.