Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Divadelní texty

Dramaturgicka-uprava-9yr2i

Dramaturgická úprava - Dotkni se vesmíru a pokračuj

2.5.2022 | Jiří Poš

Nabízím (již hotovou) dramaturgickou úpravu.

divadelni-texty

Nabídka divadelních textů

31.3.2022 | Amaterská Scéna

DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou nabízí divadelní texty ze svého archivu.

divadelni-texty

DILIA nabízí ukrajinskou dramatiku

9.3.2022 | Amaterská Scéna

DILIA se staví rezolutně proti agresivnímu vpádu Ruska na Ukrajinu a na podporu nabízí pětici ukrajinských her. V článku naleznete i výběr dalších nových synopsí.

orisky-eq3n4

Výsledky autorské soutěže

17.1.2021 | Amaterská Scéna

Porota soutěže Oříšky pro Popelku 2019–2020 vybírala z 25 textů, které zaslalo 21 autorů (jejich jména porota neznala, soutěž probíhala anonymně). Oproti předchozímu ročníku vznikla větší konkurence mezi jednotlivými tituly, neznamená to však, že s počtem automaticky vzrostla také kvalita scénářů. V tomto směru nebyl letošní ročník oproti minulým nijak výjimečný.

rubrika-divadelni-texty-fwff6

Pohádky Václava Nováka

29.12.2017 | Amaterská Scéna

Šest pohádek, které Václav Novák napsal pro LS Radost Strakonice, jsou nyní volně dostupné také dalším zájemcům o nastudování v loutkové či činoherní podobě.

dilia-agentura-ehkbq

Nejnovější letní Zprávy DILIA

9.7.2015 | Amaterská Scéna

Divadelní sezóna skončila a začínají prázdniny. Děkujeme všem spolupracovníkům, autorům, nakladatelům, divadlům a dalším provozovatelům za přízeň a přinášíme prázdninové čtení v podobě letních Zpráv DILIA. Najdete zde více než 50 nových synopsí českých a zahraničních her. Představíme mimo jiné výběr her úspěšného britského dramatika Mikea Bartletta a německé shooting star Rebekky Kricheldorf. Dále nabídku nově zastupovaných současných estonských her a texty Sibylle Berg, Joea DiPietra či Davida Gieselmanna.

divadelni-texty

Zvířátka a Petrovští

12.5.2015 | Amaterská Scéna

Text Jindřišky Netrestové získal v roce 2014 první cenu v soutěži Oříšky pro Popelku, kterou pořádá Nipos-Artama ve spolupráci s organizátory Celostátní přehlídky amatérského činoherního divadlo pro děti Popelka Rakovník.

divadelni-texty

Nové synopse na serveru DILIA

4.5.2015 | Amaterská Scéna

Níže najdete dvacet nových synopsí, které vyšly na serveru DILIA. Novinky můžete sledovat i na facebookových stránkách Agentury DILIA a budete mít neustálý přísun informací o jejich projektech a nových hrách kde pravidelně naleznete upozornění na nejnovější hity českých a zahraničních autorů a jejich synopse, novinky ze zahraničních divadelních festivalů.

divadelni-texty

Nabídka divadelních textů.

19.3.2013 | Michal Drtina

Fond Městské knihovny v Kralovicích.