Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Přehlídky a festivaly

Praha-Gaudium-Kolik-ma-Praha-vezi-2022-JK085-qv2x9

Divadlo pro děti ve čtyřech podobách aneb „dětský POPAD“

24.5.2022 | Petra Richter Kohutová

Zbraslavská kulturní společnost působící ve zbraslavském Divadle Jana Kašky rozhodně nezahálí. Od uvolnění proticovidových opatření uvedla dvě premiéry, Klicperovu směšnohru Pražské tetičky a zbraslavští strýčkové a autorské romantické vypravování Zdeňka Beránka o naplněné a nenaplněné lásce Rozcestí, odderniérovala úspěšného Jeppeho z Hůrky – a v sobotu 21. května 2022 hostila tzv. „dětský POPAD“, Pražskou oblastní přehlídku amatérského divadla pro dětského diváka, pořádanou Amatérskou divadelní asociací.

perstejnlove01-zydfc

Předprodej festivalu Pernštejnlove odstartoval

19.5.2022 | Amaterská Scéna

Poslední červencový týden bude letos na Zámku Pardubice opět patřit divadelnímu festivalu Pernštejnlove. Uskuteční se ve stejném rozsahu a kvalitě jako v minulých letech a bez zdražených vstupenek. Pardubický divadelní open air vstupuje do 7. ročníku naplno a bez kompromisů. V pondělí 16. května ve 20 hodin začíná předprodej permanentek.

Karlovy-Vary-D3-Kubula-a-Kuba-Kubikula-2022-JK150-ewhht

Radnický dráček v novém i po novu

19.5.2022 | Jaroslav Kodeš

V sobotu i neděli 14. a 15. května byly nádherné májové dny. Jako udělané pro individuální program během 29. ročníku Radnického dráčku. A tak jsme si vedle navštívených představení mohli obejít Městské rybníky na kraji Radnic, vyšplhat se ke Kalvárii, projít si Křížovou cestu, obhlédnout městečko, co je kde nového, obědvat v poetické restauraci pojmenované po slavné rodačce, operní pěvkyni La Boemě a samozřejmě mlsat v místní cukrárně, či se jen tak vyhřívat na sluníčku. A to vše v okruhu přátel a známých, kterých se letos do Radnic sjelo hodně.

PISEK-2022-POZVANKA-3g242

ŠRÁMKŮV PÍSEK

18.5.2022 | Alena Crhová

61. celostátní přehlídka experimentujícího divadla 27.–29. května 2022, Písek

inventura01-wz3ta

Malá loutková inventura 2022

17.5.2022 | Amaterská Scéna

Na konci května se Kuks opět stane centrem více než 300 let staré loutkářské tradice a zároveň ožije současným divadlem! O víkendu 28. a 29. května se v krásných kulisách bývalých barokních lázní uskuteční první ročník festivalu Malá loutková inventura, který nabídne několik představení pro celou rodinu (jedno i v ukrajinštině), projekci animovaného filmu či komorní dokumentární loutkový projekt ruské umělkyně.

Kojetin-2022-Blic-Edith-2mk10

28. Divadelní Kojetín po francouzsku

17.5.2022 | Petra Richter Kohutová

Čtyři francouzské komedie (Bordel na ministerstvu, Velká zebra, Manželé v nesnázích a Na útěku), k tomu komorní muzikál o životě a smrti šansoniérky Edith Piaf (původně Smrt v růžovém, zde Edith) – kojetínský divák si letos mohl připadat jako na bulvární verzi festivalu Sněz tu žábu.

Libochovice-9qejv

Josefodolské divadelní jaro po dvaatřicáté

9.5.2022 | Petra Richter Kohutová

32. ročník Josefodolského divadelního jara proběhl ve dnech 6. - 8. května 2022; vyhlašovatelem je SČDO, organizátorem soubor J.K. Tyl Josefův Důl s finanční podporou Ministerstva kultury, Libereckého kraje, Obce Josefův Důl, podniku Detoa Albrechtice a dalších.

220423-setkani0025-ccbth

DIVSE opět v královéhradeckých Jesličkách

5.5.2022 | Amaterská Scéna

Loutkářská a dětská divadelní přehlídka, které byly postupovým kolem na celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a Dětská scéna se konaly o víkendu 23.-24. dubna 2022 v Divadle jesličky Josefa Tejkla v Hradci Králové. Šanci deseti souborů (z toho čtyři směrem na Dětskou scénu, pět na Loutkářskou Chrudim a jeden na obě přehlídky) postoupit na tyto přehlídky posuzoval lektorský sbor ve složení Nina Malíková, Jaroslav Dejl, Peter Varga a Dominik Linka.

loutkarska-chrudim-uotnv

Semináře pro praktiky klasických loutkářských souborů

5.5.2022 | Michal Drtina

Koncem dubna byly zveřejněny semináře 71. loutkářské Chrudimi, která se uskuteční od 30. června do 6. července 2022. V této chvíli jsou mnohé již obsazeny, ale stále zbývá několik míst s seminářích pro mládež a zejména pro praktiky z klasických amatérských souborů. V těchto seminářích se můžete potkat se zajímavými lektory jako jsou Aleš Pop, Hana Dotřelová nebo Petr Borovský, ale především s Martinem Kláskem, českým loutkářem, zpěvákem a především emeritním interpretem Spejbla a Hurvínka, jehož masterclass bude součástí těchto seminářů.

art-tyden-uvod-wcwtx

Registrace do 10. ročníku ARTýdne byla spuštěna

5.5.2022 | Amaterská Scéna

ARTýden – Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je otevřen všem kulturním akcím napříč žánry i věkovými skupinami, které se konají kdekoliv v České republice v týdnu 23.–29. 5. 2022 a letos navázal spolupráci se ZUŠ Open.