Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zajímavé odkazy

zajimave-odkazy

Ochotníci na vlnách

3.1.2022 | Amaterská Scéna

Projekt Ochotnického spolku ŽUMPA nese název Ochotníci na vlnách. Jedná se o sérii neformálních rozhovorů a diskusí o ochotnickém, chcete-li amatérském, divadle. Pořad Ochotníci na vlnách je realizovaný moderní formou tzv. podcastem. Hosty budou zajímavé osobnosti z ochotnických souborů po celé ČR ale také vybraní členové Ochotnického spolku ŽUMPA. Každý měsíc se můžete těšit na 3 nové epizody.

loutky-kniha-qpura

Loutkářství v České knize rekordů

16.12.2021 | Amaterská Scéna

Česká kniha rekordů s pořadovým číslem 7, v níž si každý dle svých zájmů najde "to své", má 256 stran, na kterých najdete více než 1500 rekordních údajů, přes 2 tisíce fotografií a navíc (!) 390 QR kódů odkazujících na 390 videí s rekordy a rekordmany. Loutkářství má svoji vlastní kapitolu.

zajimave-odkazy

Poslechněte si Akcent na Vltavě

16.12.2021 | Amaterská Scéna

Divadlo v roce 2021 přišlo o své teď a tady. Divadelníci a divadelní publicisté bilancují s Veronikou Štefanovou.

zajimave-odkazy

Píárko

25.11.2021 | Michal Drtina

Jak komunikovat divadlo, architekturu nebo film? Podcast Nikoly Lörinczové a Pavly Umlaufové z agentury PIARISTI o kulturním PR a marketingu s hosty z agentur, médií i kultury.

katalog-dilia-b3mxf

DILIA pro amatéry

20.10.2021 | Michal Drtina

Hledáte inscenaci pro svůj soubor? Nevíte jaké podmínky platí z pohledu autorského zákona? Nezapomínejte, že mnoho informací naleznete v agentuře DILIA, která amatérům věnuje celou stranu s radami jak sehnat divadelní hru, praktické informace o autorském právu v praxi nebo o získání licence na vybrané dílo. nedílnou součástí jejich serveru je katalog synopsí divadelních her i seznam autorů. Tedy vše, co potřebujete znát, abyste mohli začít zkoušet.

divadelnik-logo-04s7i

Divadelník.cz - kukátko do světa amatérského divadla

20.8.2020 | Amaterská Scéna

Hledáte další informace o amatérském divadle? Navštívit můžete internetové stránky www.divadelnik.cz, které založil Tomáš Čivrný (DS VOJAN Libice nad Cidlinou).

amateri-sobe-aw1d1

Amatéři sobě!

15.9.2019 | Amaterská Scéna

Komunitní portál českého amatérského divadla je k dispozici na serveru Databáze českého amatérského divadla, kterou spravuje NIPOS. Soubory i jednotlivci zde mohou jednoduchou formou inzerovat

ocho-logo-bg2-cfvbm

Nové stránky pro ochotníky !

9.3.2019 | Amaterská Scéna

Nový web www.ochotnik.cz, kde jeho správce zveřejňuje hry, zvuky, akce a bazárek inzerátů pro ochotníky. Jeden divadelní fanda, který sám pár her napsal (jsou na tom webu :-)).

jan-cisar-jf8bk

Osudy Jana Císaře v rozhlasovém vzpomínání

4.2.2016 | Pavlína Schejbalová

Jan Císař je významnou osobností české divadelní teorie e kritiky, ale také charismatickým pedagogem divadelní fakulty AMU v Praze. Pochází z Hradce Králové, sám byl jedním z prvních studentů po válce nově založené DAMU...

zajimave-odkazy

Svaz českých divadelních ochotníků má nové stránky!

15.4.2015 | Amaterská Scéna

Nové internetové stránky najdete na adrese: www.scdo.cz