Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ze života souborů

Divadylko-na-dlani-Prodavaci-snu-1-rvcjr

Jubilejní premiéra Divadýlka na dlani

24.5.2022 | Martin Weiss

Divadýlko na dlani pozve ve čtvrtek 26. května v 19:30 hodin diváky na svou nejnovější inscenaci Prodavači snů aneb Ať žije Hollywood. A jak název napovídá, v jubilejní 30. hře uváděné mladoboleslavským amatérským souborem, se podíváme mezi filmaře. Ano, i do hollywoodských studií plných hvězd a pozlátka, ale především mezi pěšáky filmového umění, kteří na přelomu 19. a 20. století takřka z ničeho začínají budovat základy toho, čemu se jednou bude říkat kinematografie.

IMG-7187-64or8

V Nučicích slavil spolek ŽUMPA dvacet let činnosti

26.4.2022 | Michal Drtina

V pátek a v sobotu 22. a 23. 4. 2022 slavil v nučickém Lidovém domě kulaté dvacáté výročí Ochotnický spolek Žumpa. Oslavu začal premiérou inscenace Kazimíra Lupince & Co. Píseček v režii Jakuba Pilaře. Součástí pátečního večera byl křest publikace o historii souboru, kterou společně s celým souborem pokřtil jeden ze zakladatelů spolku Žumpa Jiří Janovský.

zumpa-nucice-bt8h3

Nučický soubor ŽUMPA oslaví 20 let

4.4.2022 | Jakub Pilař

Ochotnický spolek ŽUMPA z Nučic oslaví na konci letošního dubna dvacet let od první uvedené hry, kterou byla komedie s názvem Komu zvoní mobil? K příležitosti oslav si divadelníci z Nučic připravili bohatý divadelní program, který se uskuteční 22. a 23. dubna na jejich domácí scéně - Lidovém domě v Nučicích.

exil-cesta-benatek-ec354

Divadlo Exil objevuje norskou dramatiku

16.3.2022 | Kateřina Fikejzová Prouzová

Pardubické Divadlo Exil uvede v české premiéře norskou hru Cesta do Benátek. Její autorkou je uznávaná novinářka, spisovatelka Bjørg Vik. Poprvé diváci hru uvidí v sobotu 19. března od 19:00 na scéně pod Machoňovou pasáží.

bouda-kasparek-2wuva

Divadlo V Boudě nabízí pravidelná sobotní představení

25.2.2022 | Amaterská Scéna

Plzeňské loutkové divadlo V Boudě nabídne v letošní sezoně dvě desítky pravidelných sobotních představení. Uvede i inscenaci, která měla premiéru v předchozí sezoně, a to autorskou pohádku Kašpárek s Honzou – poslední dobrodružství?

pension-kutna-hora-7oyg0

Kutnohorští ochotníci reprízují Penzion pro osamělé dámy

25.2.2022 | Amaterská Scéna

Ochotníci v Kutné Hoře vstoupí do jarní sezony reprízou divadelní komedie s detektivní zápletkou Penzion pro osamělé dámy. Kromě toho se návštěvníci Městského Tylova divadla v březnu mohou těšit na odloženou premiéru pohádky O Jáchymovi a nebeské bráně a na divadelní prkna malé scény se vrátí komedie Pan Halpern a pan Johnson.

klasterec-knezovi-deti-ho7zy

Jsme Klas a je nám padesát

6.1.2022 | Michal Drtina

Novodobá historie Divadelního spolku KLAS z Klášterce nad Ohří začala v roce 1970, tedy už v roce 2020 měl soubor slavit své padesátiny. Jenže, člověk míní a pandemie mění a tak se první část oslav uskutečnila až na konci loňského listopadu a velkolepější pokračování se chystá na podzim roku 2022.

tremosna10-fwmyc

Loutkářský soubor v Třemošné oslavil stovku

25.11.2021 | Michal Drtina

V sobotu 20. listopadu oslavil loutkářský soubor v Třemošné sto let od svého vzniku. K oslavě tohoto výročí odehrál tři představení a pokřtil knihu. Za sto let svého trvání prošlo souborem 189 loutkářů. Redakce Amatérské scény se přidává ke gratulantům.

ze-zivota-souboru

Premiéra divadelní hry Milostpaní v režii Josefa Korába

3.11.2021 | Amaterská Scéna

Rychnovští a solničtí ochotníci společně nastudovali divadelní hru Milostpaní. Je to komedie, kterou autor a režisér Josef Koráb zasadil do prostředí Balkánu.

A8000-otacive-hlediste-Tyn-nad-Vltavou-1-ehla1

Ochotníci v Týně se dočkají nového otáčivého hlediště

25.10.2021 | Amaterská Scéna

Divadelní ochotníci v Týně nad Vltavou hrají pod širým nebem už 100 let. Spolek Vltavan si ke svému výročí nadělil dárek. Architektonický ateliér A8000 pro něj navrhl rekonstrukci jediného otáčivého hlediště na světě, které patří amatérskému divadelní spolku. Divácká kapacita se zvýší z 220 na 260 lidí, herci i technici získají pohodlnější zázemí. Plášť točny by navíc měly pokrýt světelné čočky. Jakmile se nebude hrát, bude divadelní točna svítit jako pomyslné veřejné osvětlení či lucerna v parku.