Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ze života souborů

prostejov-loutka-uvod-f6qve

Loutkové divadlo Starost pověsilo starosti na hřebík

29.5.2022 | Ivan Čech

Festival židovské kultury Chayim, který se v uplynulých dnech uskutečnil na různých místech „hanáckého Jeruzaléma„ tedy Prostějova, přinesl i jednu loutkářskou perličku. Novou inscenaci Loutkového divadla Starost.

Divadylko-na-dlani-Prodavaci-snu-1-rvcjr

Jubilejní premiéra Divadýlka na dlani

24.5.2022 | Martin Weiss

Divadýlko na dlani pozve ve čtvrtek 26. května v 19:30 hodin diváky na svou nejnovější inscenaci Prodavači snů aneb Ať žije Hollywood. A jak název napovídá, v jubilejní 30. hře uváděné mladoboleslavským amatérským souborem, se podíváme mezi filmaře. Ano, i do hollywoodských studií plných hvězd a pozlátka, ale především mezi pěšáky filmového umění, kteří na přelomu 19. a 20. století takřka z ničeho začínají budovat základy toho, čemu se jednou bude říkat kinematografie.

IMG-7187-64or8

V Nučicích slavil spolek ŽUMPA dvacet let činnosti

26.4.2022 | Michal Drtina

V pátek a v sobotu 22. a 23. 4. 2022 slavil v nučickém Lidovém domě kulaté dvacáté výročí Ochotnický spolek Žumpa. Oslavu začal premiérou inscenace Kazimíra Lupince & Co. Píseček v režii Jakuba Pilaře. Součástí pátečního večera byl křest publikace o historii souboru, kterou společně s celým souborem pokřtil jeden ze zakladatelů spolku Žumpa Jiří Janovský.

zumpa-nucice-bt8h3

Nučický soubor ŽUMPA oslaví 20 let

4.4.2022 | Jakub Pilař

Ochotnický spolek ŽUMPA z Nučic oslaví na konci letošního dubna dvacet let od první uvedené hry, kterou byla komedie s názvem Komu zvoní mobil? K příležitosti oslav si divadelníci z Nučic připravili bohatý divadelní program, který se uskuteční 22. a 23. dubna na jejich domácí scéně - Lidovém domě v Nučicích.

exil-cesta-benatek-ec354

Divadlo Exil objevuje norskou dramatiku

16.3.2022 | Kateřina Fikejzová Prouzová

Pardubické Divadlo Exil uvede v české premiéře norskou hru Cesta do Benátek. Její autorkou je uznávaná novinářka, spisovatelka Bjørg Vik. Poprvé diváci hru uvidí v sobotu 19. března od 19:00 na scéně pod Machoňovou pasáží.

bouda-kasparek-2wuva

Divadlo V Boudě nabízí pravidelná sobotní představení

25.2.2022 | Amaterská Scéna

Plzeňské loutkové divadlo V Boudě nabídne v letošní sezoně dvě desítky pravidelných sobotních představení. Uvede i inscenaci, která měla premiéru v předchozí sezoně, a to autorskou pohádku Kašpárek s Honzou – poslední dobrodružství?

pension-kutna-hora-7oyg0

Kutnohorští ochotníci reprízují Penzion pro osamělé dámy

25.2.2022 | Amaterská Scéna

Ochotníci v Kutné Hoře vstoupí do jarní sezony reprízou divadelní komedie s detektivní zápletkou Penzion pro osamělé dámy. Kromě toho se návštěvníci Městského Tylova divadla v březnu mohou těšit na odloženou premiéru pohádky O Jáchymovi a nebeské bráně a na divadelní prkna malé scény se vrátí komedie Pan Halpern a pan Johnson.

klasterec-knezovi-deti-ho7zy

Jsme Klas a je nám padesát

6.1.2022 | Michal Drtina

Novodobá historie Divadelního spolku KLAS z Klášterce nad Ohří začala v roce 1970, tedy už v roce 2020 měl soubor slavit své padesátiny. Jenže, člověk míní a pandemie mění a tak se první část oslav uskutečnila až na konci loňského listopadu a velkolepější pokračování se chystá na podzim roku 2022.

tremosna10-fwmyc

Loutkářský soubor v Třemošné oslavil stovku

25.11.2021 | Michal Drtina

V sobotu 20. listopadu oslavil loutkářský soubor v Třemošné sto let od svého vzniku. K oslavě tohoto výročí odehrál tři představení a pokřtil knihu. Za sto let svého trvání prošlo souborem 189 loutkářů. Redakce Amatérské scény se přidává ke gratulantům.

ze-zivota-souboru

Premiéra divadelní hry Milostpaní v režii Josefa Korába

3.11.2021 | Amaterská Scéna

Rychnovští a solničtí ochotníci společně nastudovali divadelní hru Milostpaní. Je to komedie, kterou autor a režisér Josef Koráb zasadil do prostředí Balkánu.