Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ze života souborů

as-u-o6ext

ON-LINE návštěvy pokračují

18.5.2021 | Michal Drtina

V předposledním květnovém pondělí se potkáme s členy DS J. K. Tyla České Budějovice. Ze záznamu se můžete podívat na setkání se soubory Vojan z Libice nad Cidlinou, Český Dub nebo Desná - Mladá haluz, ale také s členy DS Václav Václavov nebo Suchdolským divadelním spolkem.

as-u-fbj1t

ON-LINE návštěva u...

4.3.2021 | Michal Drtina

Krajské postupové přehlídky měly začít v únoru. Zatím se díky coronavirové pandemii konat nemohou. Amatérské soubory se, na rozdíl od profesionálů, nemohou scházet, tedy ani zkoušet ani vystupovat už skoro rok. Pokud pomineme několik týdnů, kdy to možné bylo. Mnohé z nich to však nevzdávají. Vysílají záznamy svých inscenací, připravují podcasty i on-line vysílání. Amatérská scéna od 10. března takové soubory navštíví alespoň prostřednictvím on-line vysílání a vy návštěvu můžete zhlédnout na naše YouTube kanálu.

rise-vystava01-zm0gd

Výročí, která jsme neoslavili

31.12.2020 | Michal Drtina

Za sto dvacet pět tisíc korun československých bylo v roce 1920 v Lounech postaveno první československé loutkové divadlo. Divadlo nechali postavit místní amatérští loutkáři. Darovali na stavbu 6 000 Kč, dalších 18 000 Kč vybrali mezi lounskými občany a podniky a na zbytek si vypůjčili od Občanské záložny. Za půjčku tehdy ručilo sedm členů loutkového souboru svým majetkem. Pro veřejnost se v lounském divadle začalo hrát 26. září 1920. A přesně v tento den začalo pro veřejnost hrát v pražské Bubenči loutkové divadlo V říši loutek.

IMG-20200516-184644-hangw

Zveme vás na slavnostní zahájení nové sezóny

7.9.2020 | Radek Šmíd

Vážení přátelé, dnes nám dovolte oznámit radostnou zprávu o tom, že zahajujeme další, již 22. divadelní sezónu Divadelního souboru Tyl Slaná! Akcí máme připraveno bohatě, a to nejen zájezdy s naším vlastním divadelním představením Tchýně na zabití, ale také představení hostujících divadelních souborů - našich kamarádů. Máme se tedy na co těšit, tak snad nám to okolnosti dovolí... My v to pevně věříme!

radek-smid-xb3ms

Tento způsob jara v divadle zdál se poněkud podivný

28.7.2020 | Radek Šmíd

Vážení a milí čtenáři, dovolte mi krátké ohlédnutí za uplynulou sezónou, která byla tak úspěšná, jak jen nám komplikace spojené s pandemií koronaviru umožnili. Což znamená, že to nebylo špatné, ale určitě by mohlo být lépe...

susice-vystava-wn9af

Celé století baví loutkové divadlo v Sušici malé i velké

16.7.2020 | Amaterská Scéna

V letošním roce slaví Sokolské loutkové divadlo v Sušici 100. výročí svého trvání.

IMG-20200705-094445-0ga78

Ohlédnutí za účastí v Josefově Dole

10.7.2020 | Radek Šmíd

Po několikaleté pauze, kdy jsme se přehlídky zúčastnili pouze jako přihlížející diváci, jsme se letos opět zapojili do soutěžního klání, tentokrát s divadelní inscenací bláznivé komedie Tchýně na zabití od Jakuba Zindulky

DSC-0489-4--ahv90

Hledá se nová Siréna!

24.4.2020 | Michaela Zoulová

Umělecká skupina Sirény hledá posily do týmu! Baví vás divadlo? Vždycky jste chtěli hrát, ale zatím jste pro to neměli příležitost? Nebo jste zkušení herci a hledáte nový tým, který vám umožní nejen hrát, ale můžete se v něm realizovat i jinak?

boleradice-rok-na-vsi-qz5wt

Spolek bratří Mrštíků zveřejňuje záznamy svých inscenací

4.4.2020 | Amaterská Scéna

Prožíváme složité a náročné období po všech stránkách. Nás divadelníky velmi mrzí, že se s vámi nemůžeme setkávat v divadle, a dokonce ani spolu při divadelních zkouškách. Je nám po divadle smutno a věříme tomu, že i řadě z vás. Proto přicházíme s nabídkou „nouzového programu".

ze-zivota-souboru

Radeckého nově hrají 4generace

29.1.2020 | Aneta Sekeráková

Historickou inscenaci Radeckého pochod životem z pera výtvarníka a spisovatele Jana Brabence bude nadále uvádět nově založený divadelní spolek 4generace. Aktuálně ho čeká hostování v komorním Divadle U Valšů a utkání o cenu nejlepšího amatérského divadla v rámci pražské oblastní přehlídky POPAD.