Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ze života souborů

DSC-0489-4--ahv90

Hledá se nová Siréna!

24.4.2020 | Michaela Zoulová

Umělecká skupina Sirény hledá posily do týmu! Baví vás divadlo? Vždycky jste chtěli hrát, ale zatím jste pro to neměli příležitost? Nebo jste zkušení herci a hledáte nový tým, který vám umožní nejen hrát, ale můžete se v něm realizovat i jinak?

boleradice-rok-na-vsi-qz5wt

Spolek bratří Mrštíků zveřejňuje záznamy svých inscenací

4.4.2020 | Amaterská Scéna

Prožíváme složité a náročné období po všech stránkách. Nás divadelníky velmi mrzí, že se s vámi nemůžeme setkávat v divadle, a dokonce ani spolu při divadelních zkouškách. Je nám po divadle smutno a věříme tomu, že i řadě z vás. Proto přicházíme s nabídkou „nouzového programu".

ze-zivota-souboru

Radeckého nově hrají 4generace

29.1.2020 | Aneta Sekeráková

Historickou inscenaci Radeckého pochod životem z pera výtvarníka a spisovatele Jana Brabence bude nadále uvádět nově založený divadelní spolek 4generace. Aktuálně ho čeká hostování v komorním Divadle U Valšů a utkání o cenu nejlepšího amatérského divadla v rámci pražské oblastní přehlídky POPAD.

ze-zivota-souboru

Nábor členů souboru Divadlo MÁJ Praha

13.1.2020 | Vendula Melíšková

Od ledna 2020 nabírá divadelní soubor Divadlo MÁJ Praha nové členy.

32-premiera-66kyh

Radecký před branami Rokoka

23.11.2019 | Aneta Sekeráková

Vysokoškolský divadelní soubor Comica Economica absolvoval v neděli 10. listopadu předpremiéru a premiéru před zaplněným hledištěm divadla Semafor. Nejbližší reprízu připravuje na 8. prosince v divadle Rokoko.

nachodska-div-scena-generalka-o93gc

Potlesk pro Generálku Jeho Veličenstva

20.11.2019 | Amaterská Scéna

Velkým potleskem odměnili diváci 30.října v zaplněném sále Divadla dr.J.Čížka v Náchodě premiéru hry Jiřího Hubače - Generálka Jeho Veličenstva. V režii L.Šmídové ji nastudovali herci Náchodské divadelní scény.

foto-NaSa-eh7or

Premiéra budějovického spolku J. K. Tyla

15.11.2019 | Amaterská Scéna

Ve středu 20. listopadu 2019 v Divadle U Kapličky uvádí Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice premiéru komedie Na správné adrese. Představení začíná v 19:00 hodin. Scénář k této hře je z pera jednoho z nejznámějších autorů divadelních komedií Marca Camolettiho, režie se ujala Jaroslava Malinová.

event-cover-jezero-p-5fzm9

Dílo Bianky Bellové poprvé na českém jevišti

12.11.2019 | Amaterská Scéna

Divadelní spolek Kolonie bude prvním, kdo na jevišti představí oceněnou literární tvorbu české autorky s bulharskými kořeny Bianky Bellové. Jezero kritikou vybrané jako Kniha roku Magnesii Litera 2017 a Cenou Evropské unie za literaturu uvede již 30. listopadu v prostorách pražského A studia Rubín. Představitelem hlavního hrdiny Namiho bude Vojtěch Hrabák. Na pouti do neznámého světa ho doprovodí herci Jakub Gottwald, Jiří Štrébl a Anita Krausová v režii Lucie Ferenzové.

tchynepremieragalery-islgh

Ohlédnutí za divadelní premiérou ve Slané

26.10.2019 | Radek Šmíd

Pro někoho obyčejná podzimní sobota 19. října 2019. Pro nás, hrající členy Divadelního souboru Tyl Slaná, sobota výjimečná. Zdálo se to až nemožné, ale skutečně nastal ten den - premiéra nového divadelního představení Tchýně na zabití scénáristy Jakuba Zindulky pod režijní taktovkou Heleny Šlaisové.

TISKOVA-ZPRAVA-DS-TYL-SLANA-07052019-rvrcl

Jaká byla uplynulá sezóna ve Slané

7.5.2019 | Radek Šmíd

Ačkoliv je to oproti předchozím rokům nezvykle brzy, náš soubor v těchto dnech ukončuje aktuální divadelní sezónu 2018/2019. Umožnila nám to skutečnost, že v současné době nemáme žádné představení, se kterým bychom jezdili na zájezdy, a tak si můžeme letošní divadelní prázdniny užít o něco déle. Nic to však nemění na tom, že si pro vás pilně připravujeme hned dvě premiéry nových představení, na které se můžete těšit na podzim.