Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ze života souborů

kraska-leenane-98e4z

Kráska z Leenane je drsné drama o poslední šanci

3.10.2022 | Amaterská Scéna

V sobotu 8. října 2022 pardubické Divadlo Exil uvede v premiéře inscenaci Kráska z Leenane. Tragikomedii drsnou jako šmirgl papír napsal jeden z nehranějších současných dramatiků na světě Martin McDonagh. První divadelní hra tohoto britského autora irského původu slaví celosvětový úspěch a dodnes je považována za jeho nejlepší text.

horice-loutky01-dtksn

120 let loutkového divadla v Hořicích

3.10.2022 | Michal Drtina

První říjnový víkend byl v Hořicích v Podkrkonoší ve znamení oslav 120 let od uvedení prvního loutkového představení. O víkendu si na své přišli v Hořicích malí i velcí diváci.

loutkari-valasske-mezirici-c77ej

Oslavy loutkářů ve Valašském Meziříčí

11.9.2022 | Amaterská Scéna

Od pátku do neděle 11. září 2022 slavili loutkáři z Valašského Meziříčí sedmdesát let fungování tohoto souboru. Kulaté výročí měl soubor v loňském roce, ale kvůli pandemii se oslavy uskutečnily až v letošním roce v prostorách meziříčského Jupiter clubu (JC), kde v současnosti soubor sídlí.

Racek-5--85nt4

Pražské Divadlo RADAR získalo Cenu Pavla Dostála

5.8.2022 | Amaterská Scéna

Slavnostní předání Ceny Pavla Dostála za přínos českému amatérskému divadlu se uskutečnilo v úvodu devítidenního mezinárodního festivalu Jiráskův Hronov 2022. Ocenění získal divadelní soubor Divadlo RADAR / Hrobeso, který působí ve stejnojmenném divadle v pražských Holešovicích. Letos tento ochotnický spolek slaví čtvrt století od svého založení a na probíhajícím 92. ročníku Jiráskova Hronova uvedl hned dvě inscenace – Pověsti pro štěstí a Čechovova Racka.

prostejov-loutka-uvod-f6qve

Loutkové divadlo Starost pověsilo starosti na hřebík

29.5.2022 | Ivan Čech

Festival židovské kultury Chayim, který se v uplynulých dnech uskutečnil na různých místech „hanáckého Jeruzaléma„ tedy Prostějova, přinesl i jednu loutkářskou perličku. Novou inscenaci Loutkového divadla Starost.

Divadylko-na-dlani-Prodavaci-snu-1-rvcjr

Jubilejní premiéra Divadýlka na dlani

24.5.2022 | Martin Weiss

Divadýlko na dlani pozve ve čtvrtek 26. května v 19:30 hodin diváky na svou nejnovější inscenaci Prodavači snů aneb Ať žije Hollywood. A jak název napovídá, v jubilejní 30. hře uváděné mladoboleslavským amatérským souborem, se podíváme mezi filmaře. Ano, i do hollywoodských studií plných hvězd a pozlátka, ale především mezi pěšáky filmového umění, kteří na přelomu 19. a 20. století takřka z ničeho začínají budovat základy toho, čemu se jednou bude říkat kinematografie.

IMG-7187-64or8

V Nučicích slavil spolek ŽUMPA dvacet let činnosti

26.4.2022 | Michal Drtina

V pátek a v sobotu 22. a 23. 4. 2022 slavil v nučickém Lidovém domě kulaté dvacáté výročí Ochotnický spolek Žumpa. Oslavu začal premiérou inscenace Kazimíra Lupince & Co. Píseček v režii Jakuba Pilaře. Součástí pátečního večera byl křest publikace o historii souboru, kterou společně s celým souborem pokřtil jeden ze zakladatelů spolku Žumpa Jiří Janovský.

zumpa-nucice-bt8h3

Nučický soubor ŽUMPA oslaví 20 let

4.4.2022 | Jakub Pilař

Ochotnický spolek ŽUMPA z Nučic oslaví na konci letošního dubna dvacet let od první uvedené hry, kterou byla komedie s názvem Komu zvoní mobil? K příležitosti oslav si divadelníci z Nučic připravili bohatý divadelní program, který se uskuteční 22. a 23. dubna na jejich domácí scéně - Lidovém domě v Nučicích.

exil-cesta-benatek-ec354

Divadlo Exil objevuje norskou dramatiku

16.3.2022 | Kateřina Fikejzová Prouzová

Pardubické Divadlo Exil uvede v české premiéře norskou hru Cesta do Benátek. Její autorkou je uznávaná novinářka, spisovatelka Bjørg Vik. Poprvé diváci hru uvidí v sobotu 19. března od 19:00 na scéně pod Machoňovou pasáží.

bouda-kasparek-2wuva

Divadlo V Boudě nabízí pravidelná sobotní představení

25.2.2022 | Amaterská Scéna

Plzeňské loutkové divadlo V Boudě nabídne v letošní sezoně dvě desítky pravidelných sobotních představení. Uvede i inscenaci, která měla premiéru v předchozí sezoně, a to autorskou pohádku Kašpárek s Honzou – poslední dobrodružství?