Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Loutkové

na-holou-trhak03-oi6id

Pražský Tajtrlík 2022, radost ze setkání

23.4.2022 | Amaterská Scéna

V sobotu 26. 3. 2022 se uskutečnil 16. ročník divadelní přehlídky Pražský Tajtrlík. Pro tento rok se pořadatelka Petra Šikýřová rozhodla přehlídku uskutečnit pouze v jednom dnu, a ne ve dvou, jak tomu bylo předchozí roky.

prehlidky-a-festivaly

Výzva k účasti ve volném programu 92. Jiráskova Hronova

7.4.2022 | Jan Julínek

Jiráskův Hronov je festival amatérského divadla koncipovaný jako mezidruhová přehlídka s mezinárodní účastí. Proběhne v termínu 30. července – 6. srpna 2022.

trebic-uvod-cuwq7

Třebíč opět ožívá loutkami

24.3.2022 | Amaterská Scéna

O víkendu 26. a 27. března se koná již čtyřiapadesátý ročník krajské soutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů Třebíčské loutkářské jaro.

svetovy-den-divadla-at5gh

Svátky divadla letos s mottem UNESCO

21.3.2022 | Amaterská Scéna

Svátky divadla letos s mottem UNESCO: „… války se rodí v mysli lidí, je třeba v mysli lidí vybudovat obranu míru…“ Na nadcházející týden již tradičně připadají oslavy divadla. Světový den divadla se od roku 1962 každoročně slaví 27. března. Předchází ho Světový den divadla pro děti a mládež, pro který byl zvolen 20. březen, a Světový den loutkářství, který připadá na 21. března.

aktuality

Vyhlášení autorské soutěže Oříšky pro Popelku

11.3.2022 | Amaterská Scéna

AUTORSKÁ SOUTĚŽ OŘÍŠKY PRO POPELKU o nejlepší předlohu pro činoherní divadlo pro děti. Smyslem a cílem soutěže je iniciovat a podpořit vznik nových textových předloh pro činoherní divadlo pro děti a mládež a rozšířit kvalitní dramatiku určenou dětskému publiku.

drahokam-qt2pn

Turnovský drahokam 2022

4.3.2022 | Amaterská Scéna

Po dvouleté pauze je tu opět loutkářská přehlídka Turnovský drahokam i pro širokou veřejnost. V uplynulých dvou letech se přehlídka konala z důvodů pandemie koronaviru bez diváků, pouze pro účinkující soubory tak, aby byl dodržen systém postupových přehlídek na národní přehlídku Loutkářská Chrudim.

kultura-pro-ukrajinu-8dgfr

Kultura pro Ukrajinu

2.3.2022 | Amaterská Scéna

Vpád ruských vojsk na Ukrajinu vyvolal vlnu solidarity i mezi českými umělci. K podpoře se přidalo i mnoho spolků, festivalů, kulturních institucí a amatérských souborů. K důraznému odsouzení ruské agrese se přidává i redakce Amatérské scény a zve na čtvrteční benefiční koncert na pražskou Kampu.

bouda-kasparek-2wuva

Divadlo V Boudě nabízí pravidelná sobotní představení

25.2.2022 | Amaterská Scéna

Plzeňské loutkové divadlo V Boudě nabídne v letošní sezoně dvě desítky pravidelných sobotních představení. Uvede i inscenaci, která měla premiéru v předchozí sezoně, a to autorskou pohádku Kašpárek s Honzou – poslední dobrodružství?

loutka-v-brne-2022-a6b5h

Loutka v Brně 2022

17.2.2022 | Amaterská Scéna

Milí přátelé, fanoušci loutkového divadla, rozhodli jsme v roce 2022 opět uspořádat regionální kolo postupové přehlídky amatérského loutkářství s možností nominace na celostátní 71. LOUTKÁŘSKOU CHRUDIM 2022.

mlk-padesat01-nsles

Na Loutkářské Chrudimi se bude slavit

17.2.2022 | Michal Drtina

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, které je předním českým loutkářským muzeem a nejstarší institucí svého druhu u nás, oslaví v letošním roce půl století svého trvání. Celoroční oslavy vyvrcholí 2. července 2022 během Loutkářské Chrudimi pouličním festivalem, do něhož se zapojí i místní podniky a regionální umělci. Zapojte i svůj soubor. Hledáme především pouliční inscenace, krátká hudební nebo loutková představení.