Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Loutkové

prelet-banner-ey5sm

Přelet nad loutkářským hnízdem no. 04

6.11.2022 | Kateřina Mikutová

Neděle uzavřela festival Přelet nad loutkářským hnízdem, na programu však zůstalo ještě několik zajímavých inscenací z dílny profesionálních i amatérských souborů.

prelet-banner-8c1il

Přelet nad loutkářským hnízdem no. 3

5.11.2022 | Kateřina Mikutová

K festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem jistě neodmyslitelně patří také představení amatérských souborů. V sobotu jsme jich měli možnost vidět hned několik. Prvním z nich se stala inscenace Myslíš, dědo? v podání souboru Rámus z Plzně. Název i krátká anotace se zdály obestřené tajemstvím, mnoho neprozradily, a tak jsme až do poslední chvíle netušili, co nás vlastně čeká.

prelet-banner-lfh01

Přelet nad loutkářským hnízdem no. 2

5.11.2022 | Kateřina Mikutová

Na festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem se nesetkáte pouze s inscenacemi pro nejmenší, některá představení naopak cílí na diváka dospívajícího. Což je poměrně složitý úkol. Jak zabavit puberťáky, kteří vyrůstají ve světě chytrých telefonů a sociálních sítí? O to se pokusilo Divadlo DRAK z Hradce Králové s adaptací Sofoklovy hry Antigona.

prelet-banner-r4i0c

Přelet nad loutkářským hnízdem no. 1

4.11.2022 | Kateřina Mikutová

Pokud zavítáte na festival Přelet nad loutkářským hnízdem, naskytne se vám možnost zhlédnout různá zpracování známých a oblíbených pohádek, nebo se naopak seznámíte s příběhy úplně novými a neokoukanými. Najdete zde ale i taková představení, které vám na okamžik umožní ocitnout se zcela na jiném místě a nechají vás nahlédnout do jiné kultury. A přesně taková byla čtvrteční inscenace Hedvábí.

Ramus-Plzen-Myslis-dedo-uup88

32. Přelet přivítá diváky všech věkových kategorií

2.11.2022 | Amaterská Scéna

32. ročník festivalu loutkového divadla Přelet nad loutkářským hnízdem začíná ve čtvrtek 3. 11. 2022 na Malé scéně v Divadle Minor. Dramaturgie prvního dne vzniká spoluprací s Katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU Praha. Mladí tvůrci se představí se svými klauzurními projekty. Jde o alternativní adaptace pohádek (Jak se do lesa volá, tak se z lesa těžko; O Perníkové chaloupce) i autorské kusy (Hedvábí; Zlín). První festivalový den bude zakončen diskusí o zhlédnutých inscenacích.

ZAS-Homole-Dokudsetanci-9j6na

XIV. Národní přehlídka seniorského divadla Česká Třebová

31.10.2022 | Amaterská Scéna

Národní pře­hlídka seni­or­ského diva­dla je kon­ci­po­vána jako pří­le­ži­tost k setkání, vzá­jemné inspi­raci a před­ve­dení výsledků práce diva­del­ních sou­borů a sku­pin (i jed­not­livců), jejichž herecký kolek­tiv je nejméně z 50 pro­cent slo­žen z osob star­ších 60 let. Věkové ome­zení se vzta­huje pouze na účinku­jící. Netýká se autorů, reži­sérů, scé­no­grafů a dal­ších odbor­ných funkcí, netýká se ani tech­nic­kých a jiných obsluž­ných pra­cov­níků.

hlinsko-loutky-770uv

Hlinecké loutkové divadlo - den otevřených dveří

17.10.2022 | Amaterská Scéna

Soubor hlineckých loutkářů slaví 60 let od svého založení. K této příležitosti zve všechny návštěvníky, aby si prohlédli jejich zázemí a prostory v rámci Dne otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 22. října 2022 od 10:00 do 16:00 hodin ve Společenském domě naproti budově České spořitelny v Hlinsku.

Divadlo-Drak-H.-Kralove-na-BT2022-op62o

Budějcká Thálie 2022

5.10.2022 | Amaterská Scéna

22. ročník přehlídky Budějcká Thálie se uskuteční ve dnech 12. - 23. října 2022. Nesoutěžní přehlídku amatérských divadelních souborů pořádá DS J. K. Tyl Č. Budějovice za podpory Statutárního města České Budějovice, Jihočeského kraje a ve spolupráci s Krajskou jihočeskou organizací Pionýr.

horice-loutky01-dtksn

120 let loutkového divadla v Hořicích

3.10.2022 | Michal Drtina

První říjnový víkend byl v Hořicích v Podkrkonoší ve znamení oslav 120 let od uvedení prvního loutkového představení. O víkendu si na své přišli v Hořicích malí i velcí diváci.

loutkari-valasske-mezirici-c77ej

Oslavy loutkářů ve Valašském Meziříčí

11.9.2022 | Amaterská Scéna

Od pátku do neděle 11. září 2022 slavili loutkáři z Valašského Meziříčí sedmdesát let fungování tohoto souboru. Kulaté výročí měl soubor v loňském roce, ale kvůli pandemii se oslavy uskutečnily až v letošním roce v prostorách meziříčského Jupiter clubu (JC), kde v současnosti soubor sídlí.