Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Loutkové

erik-foto-c8yyi

Přesýpání Hanky Voříškové třetí v anketě ERIK

9.11.2021 | Michal Drtina

Amatérská inscenace Přesýpání Hanky Voříškové získala v hlasování kritiků a odborníků loutkového divadla skvělé třetí místo. Na druhém místě byla oceněna studentská inscenace Dinopera a první místo získalo Divadlo ALFA Plzeň za inscenaci Putování dobrého Hanse Böhma Evropou.

DSC-0013-scaled-kbfst

Přelet nad loutkářským hnízdem - neděle

8.11.2021 | Amaterská Scéna

Zpravodajství z nedělního programu přehlídky loutkového divadla píše Alice Škrrr.

Hana-Voriskova-Ryzovani-foto-Jan-Slavicek-f9qal

Přelet nad loutkářským hnízdem - sobota

7.11.2021 | Amaterská Scéna

Třetí den festivalu opět v Divadle Minor. Z amatérských souborů jsme viděli Hanku Voříškovou a Bažantovu loutkářskou družinu z Poniklé.

PLAKAT-vystava-lampion-A1-neratovice-xon8t

Výstava Lampion 70

2.11.2021 | Amaterská Scéna

Velkolepá výstava, která mapuje úctyhodných 70 let jednoho z našich nejstarších loutkových profesionálních divadel, zároveň otvírá cyklus výstav pod souhrnným názvem "Středočeská profesionální divadla". Během roku se tak ve Společenském domě postupně představí Divadlo A. Dvořáka Příbram, Městské divadlo Mladá Boleslav a Městské divadlo Kladno.

aa-10.-sokolska-prehlidka-chqw3

Desátá celostátní přehlídka sokolských divadel v Přerově

25.10.2021 | Michal Drtina

Jubilejní desátý ročník jedinečné sokolské přehlídky se uskuteční o víkendu 30.-31. října 2021. Přehlídka se v Přerově poprvé konala v roce 2003. Navazuje na tradiční setkávání sokolských loutkových souborů, není soutěžní, motivuje však amatéry k tomu, aby se spolu setkali a předvedli, jak se v sokolských souborech hraje amatérské divadlo pro děti.

IMG-5580-fmvac

Divadlo Říše loutek pod křídly Městské knihovny Praha

25.10.2021 | Michal Drtina

Hodnotný dar dostal spolek Divadlo Říše loutek na slavnostním setkání při příležitosti připomenutí 101 let od počátků jeho činnosti, které se uskutečnilo v sobotu 23. října 2021 v rezidenci primátora a pod záštitou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba. Ředitel Městské knihovny Praha zde veřejně potvrdil, že se se spolkem, který provozuje stoletou divadelní činnost, dohodl na formě spolupráce v prostoru Říše loutek.

katalog-dilia-b3mxf

DILIA pro amatéry

20.10.2021 | Michal Drtina

Hledáte inscenaci pro svůj soubor? Nevíte jaké podmínky platí z pohledu autorského zákona? Nezapomínejte, že mnoho informací naleznete v agentuře DILIA, která amatérům věnuje celou stranu s radami jak sehnat divadelní hru, praktické informace o autorském právu v praxi nebo o získání licence na vybrané dílo. nedílnou součástí jejich serveru je katalog synopsí divadelních her i seznam autorů. Tedy vše, co potřebujete znát, abyste mohli začít zkoušet.

Noc-divadel-2021-f4sw6

Devátý ročník Noci divadel

20.10.2021 | Amaterská Scéna

I mnoho amatérských souborů se účastní devátého ročníku Noci divadel, která se po loňské on-line podobě uskuteční tradičně třetí sobotu v listopadu, tedy 20. listopadu 2021, s podtitulem Fresh Air - „Někdy se stačí jen nadechnout“.

DSC-8669-gnlai

Přelet opět s účastí amatérských souborů

20.10.2021 | Michal Drtina

Soubory Convivium, ZUŠ F. A. Šporka z Jaroměře, Hana Voříšková a Tom Mohr z Chocně a Bažantova loutkářská družina z Poniklé jsou silnými zástupci amatérského loutkového divadla na 31. ročníku Přeletu nad loutkářským hnízdem, který se uskuteční 4.-7. listopadu 2021 v Divadle Říše loutek a v Divadle MINOR v Praze. V neděli bude slavnostně udělena cena ERIK pro nejlepší loutkářskou inscenaci uplynulé sezóny.

Stin-program-03-4g03p

Budiž stín! v prvním říjnovém víkendu

28.9.2021 | Michal Drtina

Samozvaná národní přehlídka stínového divadla Budiž stín! se uskuteční o víkendu 2.-3. října 2021 v Poniklé. Tradičně bohatý divadelní program doplní přednáška o tradičním javánském stínovém divadle a dílna s Hankou Voříškovou.