Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Poezie

aktuality

Nové publikace z edice Česká divadelní fotografie

26.5.2022 | Amaterská Scéna

Přijměte pozvání na křest tří publikací z edice Česká divadelní fotografie – Václav Chochola, Jaroslav Prokop a Vilém Sochůrek.

art-tyden-uvod-wcwtx

Registrace do 10. ročníku ARTýdne byla spuštěna

5.5.2022 | Amaterská Scéna

ARTýden – Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je otevřen všem kulturním akcím napříč žánry i věkovými skupinami, které se konají kdekoliv v České republice v týdnu 23.–29. 5. 2022 a letos navázal spolupráci se ZUŠ Open.

prehlidka-plzen-bv239

Poezie na rynku 2022

8.4.2022 | Amaterská Scéna

Poezii na rynku, regionální festival uměleckého přednesu a divadla poezie s postupem na celostátní přehlídku Wolkrův Prostějov, pořádalo plzeňské centrum JOHAN společně s městem Planá v místním Kiněnekině. Účastnilo se jej 12 recitátorů a pět divadelních souborů. Součástí festivalu byl seminář o voice-bandu, který vedla Renata Vordová. Lektorský sbor tvořili Kristýna Franková, Roman Černík a Jan Anderle.

prehlidky-a-festivaly

Výzva k účasti ve volném programu 92. Jiráskova Hronova

7.4.2022 | Jan Julínek

Jiráskův Hronov je festival amatérského divadla koncipovaný jako mezidruhová přehlídka s mezinárodní účastí. Proběhne v termínu 30. července – 6. srpna 2022.

svetovy-den-divadla-at5gh

Svátky divadla letos s mottem UNESCO

21.3.2022 | Amaterská Scéna

Svátky divadla letos s mottem UNESCO: „… války se rodí v mysli lidí, je třeba v mysli lidí vybudovat obranu míru…“ Na nadcházející týden již tradičně připadají oslavy divadla. Světový den divadla se od roku 1962 každoročně slaví 27. března. Předchází ho Světový den divadla pro děti a mládež, pro který byl zvolen 20. březen, a Světový den loutkářství, který připadá na 21. března.

aktuality

Vyhlášení autorské soutěže Oříšky pro Popelku

11.3.2022 | Amaterská Scéna

AUTORSKÁ SOUTĚŽ OŘÍŠKY PRO POPELKU o nejlepší předlohu pro činoherní divadlo pro děti. Smyslem a cílem soutěže je iniciovat a podpořit vznik nových textových předloh pro činoherní divadlo pro děti a mládež a rozšířit kvalitní dramatiku určenou dětskému publiku.

kultura-pro-ukrajinu-8dgfr

Kultura pro Ukrajinu

2.3.2022 | Amaterská Scéna

Vpád ruských vojsk na Ukrajinu vyvolal vlnu solidarity i mezi českými umělci. K podpoře se přidalo i mnoho spolků, festivalů, kulturních institucí a amatérských souborů. K důraznému odsouzení ruské agrese se přidává i redakce Amatérské scény a zve na čtvrteční benefiční koncert na pražskou Kampu.

prehlidky-a-festivaly

Pozvánka na jublilejní Sokolovskou Čurdu 2022

14.2.2022 | Jaroslava Nikodémová

Stejně jako v roce minulém - navzdory virům, politice, mezinárodní situaci, inflaci, zdražování všeho a slunečním erupcím, nastal ten historický okamžik! Po uplynutí zhruba 670 000 000 vteřin od zveřejnění úplně první pozvánky na divadelní přehlídku Sokolovská čurda, jsme se dočkali!

pf-2022-puj6o

PF 2022

31.12.2021 | Michal Drtina

Všem našim čtenářům a přátelům nejen amatérského divadla přejeme do nového roku hlavně zdraví, životní štěstí a častý úsměv na tváři i na duši.

divadlo-pro-mladez-l170v

Záznam on-line konference

21.12.2021 | Amaterská Scéna

Záznam on-line konference Divadlo pro mládež z různých úhlů pohledů byla určena profesionálním i amatérským tvůrcům, pedagogům a studentům středních škol, i dramaturgům stagion a kulturních domů a uskutečnila se 11. prosince 2021 na platformě ZOOM.