Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Soubory

Oblomov-vgrd7

Mimořádně vydařená Sokolovská čurda, letos po dvacáté

28.9.2022 | Petra Richter Kohutová

Je to tak! Sokolovská čurda, celostátní nesoutěžní přehlídka divadelních amatérských souborů, kterou organizuje Divadlo bez zákulisí v sokolovském Městském domě kultury, se letos konala po dvacáté. (Respektive po jedenadvacáté, první ročník v roce 2002 byl tzv. „nultý“, na zkoušku.) Málokdo o této stálici západních Čech neslyšel, málokdo tam nebyl, a to v rámci celého českého ochotnického rybníčku.

Hrneckova-Karkulka-most-2ayuz

Pozvánka na Popelku Rakovník 2022

13.9.2022 | Amaterská Scéna

Po dvou nucených pauzách vás s velkou radostí zveme na celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti a mládež Popelka Rakovník. Ta letos netradičně proběhne ve dnech 6. – 9. října 2022.

EE2-3953-xa24v

Dávat lidi dohromady. Nebrat nic jako dogma. To mě baví.

7.9.2022 | Pavlína Schejbalová

Rozhovor s Michalem Drtinou, odborným pracovníkem NIPOS pro loutkářství. O hranicích loutkového divadla, unikátním systému soutěžních přehlídek, zapálených loutkářích amatérech i profesionálech, zkrátka o loutkovém divadle s láskou.

KDP-pozvanka-program-lic-1--q32hp

Krakonošův divadelní podzim 2022

29.8.2022 | Amaterská Scéna

Pozvánka na 53. ročník národní přehlídky venkovských souborů

Svata-hlava-JH-c81br

Jiráskův Hronov nestojí na místě

16.8.2022 | Alena Zemančíková

Jednou z nápadných proměn amatérského divadla, jak je můžeme sledovat na Jiráskově Hronově, je proměna výsledků dramatické výchovy. Soubory základních uměleckých škol přinášejí už jiné postupy a tematické perspektivy, než jsme bývali zvyklí. Mám při tom na mysli i dětská a mládežnická studia při profesionálních scénách, z nichž to při brněnském divadle Polárka ( PolaroID) se postaralo o jeden z nejpůsobivějších zážitků festivalu.

DSC-6260A-v3nqm

Můj Jiráskův Hronov 2022

7.8.2022 | Jana Soprová

Mám to s Jiráskovým Hronovem trochu jinak než ostatní. Nejezdím sem od dětství, ani od puberty, takže jsem tady nenasbírala celoživotní kamarády ani zásadní životní zážitky. Poprvé jsem se tady ocitla v až poměrně pokročilém věku, v roce 2000, na jubilejním 70. ročníku.

RUR-Praha-iex8g

Divadelní Piknik Volyně 2022 očima seminaristky

30.7.2022 | Michaela Seghmanová

Začnu trochu ze široka. Divadelní Piknik Volyně jsem poprvé navštívila v roce 2017, kdy byl naposledy rozdělen do dvou víkendů. Tehdy jsem byla divadelní začátečník – o rok dříve jsem byla jako seminaristka na Jiráskově Hronově a propadla jsem kouzlu divadelních festivalů hned napoprvé. Když jsem zjistila, že Piknik bude probíhat stejně jako Hronov, také jako týdenní festival, měla jsem jasno – prázdniny budu zahajovat ve Volyni. Jak jsem řekla, tak bylo, a je.

Kolin-22-mfkm2

Cesta k porozumění

19.7.2022 | Ladislava Petišková

Otevřeno. XXVI. Celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla. 24. - 26. 6. 2022 v Městském divadle v Kolíně

S-vyloucenim-Lipa-6h1be

Piknikování ve Volyni

9.7.2022 | Veronika Holečková

Divadelní piknik Volyně je celostátní přehlídkou amatérského činoherního a hudebního divadla, která letos v létě oslavila třicet let od svého založení. Poslední roky ji sice provází nepříznivá globální situace, i tak si však zvládá udržet svůj půvab a nadále vzkvétá – letos již podruhé v čele s ředitelkou festivalu Marií Banákovou.

piknik-volyne-logo-6rbx2

Divadelní PIKNIK Volyně 2022

3.7.2022 | Amaterská Scéna

Všechna čísla Zpravodaje a výsledková listina