1. Home
  2. Přehlídky a festivaly
  3. Přehlídka Mrštíkovo divadelní jaro 2024
Přehlídka Mrštíkovo divadelní jaro 2024

Přehlídka Mrštíkovo divadelní jaro 2024

0

Vážení přátelé a příznivci divadelního dění v Boleradicích. V měsíci dubnu čeká náš divadelní spolek největší akce sezóny, a to 5. ročník  přehlídky Mrštíkovo divadelní jaro (MDJ).

Mrštíkovo divadelní jaro je regionální přehlídka venkovských divadelních souborů s postupem na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim. Pořadatelem přehlídky je Divadelní spolek bratří Mrštíků za podpory Jihomoravského kraje a městyse Boleradice. Partnerem přehlídky je město Hustopeče. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje, Jan Grolich.

Od středy 17. dubna do neděle 21. dubna bude zápolit devět divadelních souborů o postup na národní přehlídku: Sentický divadelní spolek, Divadlo Prkno Veverská Bítýška, Divadelníci Morkůvky, Divadelní soubor VITUS Syrovice, Divadelní soubor Pozpátku z Říčan u Brna, Divadelní uskupení OchOtnice z Otnic, Divadelní soubor AMADIS Popůvky, Spojené farnosti Zbraslav a Divadlo vřesinských ochotníků. Jako host přehlídky vystoupí domácí divadelní soubor. Dvě představení budou odehrána v kině v Hustopečích, ostatní v boleradickém divadle.

V programu najdeme komedie, parodii, drama, autorská představení, muzikál, pohádku. Přehlídku doplní doprovodný program, který připravuje divadelní spolek spolu se spolkem Letorost, a bude to otevření Cesty bratří Mrštíků, která povede od budovy divadla do Helenčina údolí.  Na závěr přehlídky je připraveno taneční vystoupení žákyň ZUŠ Klobouky.

Program přehlídky najdete zde >>>