1. Home
  2. Přehlídky a festivaly
  3. Program Šrámkova Písku
Program Šrámkova Písku

Program Šrámkova Písku

0

Od pátku 31. května do neděle 2. června 2024 se uskuteční 63. celostátní přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův Písek 2024. Přehlídka se bude konat v Divadle Pod čarou, Divadle Fráni Šrámka a v Palackého sadech. Šrámkův Písek je otevřená celostátní přehlídka neprofesionálních divadelních souborů, které využívají experimentální a alternativní postupy na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů.

Z letošních dvaceti doporučení bylo do programu přehlídky zařazeni třináct inscenací amatérských souborů z celé republiky a jeden host:

ANSUV, Heřmanice: Návštěva u malé smrti; Mámení, Brno: Antigona; Reservé, ZUŠ F. L. Gassmanna, Most: Deset malých kurvísků; Divadlo Drejg, Náchod: Juani/y; Úplněnahé Divadlo, Veselí nad Moravou: Bürgermeister náš; Valouny, Valašské Meziříčí: Metsys; SDrhli, ZUŠ Jana Štursy, Nové Město na Moravě: Pustoplno; D.R.E.D, Náchodsko Kladsko Pražsko: Empúsy cumlají němě; Je to tajný!, Kolegium hraběte Šporka, Jaroměř: Rusalje2022; Thea, Svitavy: Modlitba; LÁHOR/Soundsystem, Praha: Perfektní den; Dveře dokořán, Pelhřimov: X+?=!; Jensena Třásá, Praha: Egoniášovo proroctví; Naboso, ZUŠ J. Rosinského, Nitra, Slovensko: Slovo o Jankovi (host přehlídky).

Všechny inscenace budou hodnoceny ve čtyřech veřejných diskusích lektorským sborem ve složení: Viktorie Čermáková, Vladimír Hulec, Petr Váša a Tomáš Žižka.

Hlavními cíli přehlídky jsou dialog, vzájemná inspirace a otevření hranic mezi různými metodami a formami práce v divadelních souborech.

Přehlídka podle propozic nemá věkové ani žánrové omezení – pouze není určena dětským souborům do patnácti let.

Celostátní přehlídce předcházelo deset krajských postupových přehlídek. Vzdělávací část Šrámkova Písku je realizována samostatně v termínu od 16. do 25. srpna jako Setkání mladých amatérských divadelníků v Šumperku S.M.A.D. 2024.

Na hlavní program přehlídky navazuje v sobotu 1. června v Palackého sadech doprovodný program „Šrámkův Písek – Písku“, který je určen široké veřejnosti. Návštěvníci mohou navštívit na tvůrčí dílny Domu dětí a mládeže, lanový park Lezeto nebo tři pohádky.

Celostátní přehlídka Šrámkův Písek se koná z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a města Písku, pod záštitou ministra kultury Martina Baxy a starosty města Michala Čapka. Přehlídku pořádá NIPOS, útvar ARTAMA, ve spolupráci s Centrem kultury města Písek, Divadlem Pod čarou Písek a Společností Amatérské divadlo a svět, z. s.

Více informací naleznete na internetových stránkách: https://blog.sramkuvpisek.cz/https://www.nipos.cz

Šrámkův Písek 2024 / program
Šrámkův Písek 2024 / program