Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Loutkové

IMG-9748-4dwzh

Krvavý román podľa Divadla NA HOLOU

14.11.2022 | Amaterská Scéna

Josef Váchal. Unikátny český umelec s citom pre slovo, maľbu, fotografiu, či aj drevorytectvo. Inšpirovaný expresionizmom, symbolizmom, naturalizmom i secesiou – zároveň pokúšajúci sa o vlastný nekomerčný umelecký štýl.

O-pernikove-chaloupce-4--xvmd3

Perníková chalúpka študentov z Alterny

10.11.2022 | Amaterská Scéna

Drôty. Hadica. Gumená rukavica. Kukuričný chlebíček. Konár. Marshmallows... Aj takéto objekty a pokrmy, rozhodne nemôžu mať nič spoločné, veď sú od seba tak rozdielne! Majú predsa celkom odlišné tvary, povrchy, farby, štruktúru, využitie... Alebo medzi nimi predsa len existuje isté prepojenie?

Usi-pro-princeznu-4--x5har

O Princezniných ušiach podľa DAMÚZY

9.11.2022 | Amaterská Scéna

Keď doma Ludvíkovi (Matyáš Míka) otvorilo ústa pár tónov, otec ho ihneď zahriakol. Podľa neho totiž spieval falošne a nerytmicky. Hoci pochádzal z hudobníckej rodiny, stále pre svojho otca nebol dostatočný.

Ramus-Plzen-Myslis-dedo-uup88

32. Přelet přivítá diváky všech věkových kategorií

2.11.2022 | Amaterská Scéna

32. ročník festivalu loutkového divadla Přelet nad loutkářským hnízdem začíná ve čtvrtek 3. 11. 2022 na Malé scéně v Divadle Minor. Dramaturgie prvního dne vzniká spoluprací s Katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU Praha. Mladí tvůrci se představí se svými klauzurními projekty. Jde o alternativní adaptace pohádek (Jak se do lesa volá, tak se z lesa těžko; O Perníkové chaloupce) i autorské kusy (Hedvábí; Zlín). První festivalový den bude zakončen diskusí o zhlédnutých inscenacích.

ZAS-Homole-Dokudsetanci-9j6na

XIV. Národní přehlídka seniorského divadla Česká Třebová

31.10.2022 | Amaterská Scéna

Národní pře­hlídka seni­or­ského diva­dla je kon­ci­po­vána jako pří­le­ži­tost k setkání, vzá­jemné inspi­raci a před­ve­dení výsledků práce diva­del­ních sou­borů a sku­pin (i jed­not­livců), jejichž herecký kolek­tiv je nejméně z 50 pro­cent slo­žen z osob star­ších 60 let. Věkové ome­zení se vzta­huje pouze na účinku­jící. Netýká se autorů, reži­sérů, scé­no­grafů a dal­ších odbor­ných funkcí, netýká se ani tech­nic­kých a jiných obsluž­ných pra­cov­níků.

hlinsko-loutky-770uv

Hlinecké loutkové divadlo - den otevřených dveří

17.10.2022 | Amaterská Scéna

Soubor hlineckých loutkářů slaví 60 let od svého založení. K této příležitosti zve všechny návštěvníky, aby si prohlédli jejich zázemí a prostory v rámci Dne otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 22. října 2022 od 10:00 do 16:00 hodin ve Společenském domě naproti budově České spořitelny v Hlinsku.

Divadlo-Drak-H.-Kralove-na-BT2022-op62o

Budějcká Thálie 2022

5.10.2022 | Amaterská Scéna

22. ročník přehlídky Budějcká Thálie se uskuteční ve dnech 12. - 23. října 2022. Nesoutěžní přehlídku amatérských divadelních souborů pořádá DS J. K. Tyl Č. Budějovice za podpory Statutárního města České Budějovice, Jihočeského kraje a ve spolupráci s Krajskou jihočeskou organizací Pionýr.

horice-loutky01-dtksn

120 let loutkového divadla v Hořicích

3.10.2022 | Michal Drtina

První říjnový víkend byl v Hořicích v Podkrkonoší ve znamení oslav 120 let od uvedení prvního loutkového představení. O víkendu si na své přišli v Hořicích malí i velcí diváci.

loutkari-valasske-mezirici-c77ej

Oslavy loutkářů ve Valašském Meziříčí

11.9.2022 | Amaterská Scéna

Od pátku do neděle 11. září 2022 slavili loutkáři z Valašského Meziříčí sedmdesát let fungování tohoto souboru. Kulaté výročí měl soubor v loňském roce, ale kvůli pandemii se oslavy uskutečnily až v letošním roce v prostorách meziříčského Jupiter clubu (JC), kde v současnosti soubor sídlí.

EE2-3953-xa24v

Dávat lidi dohromady. Nebrat nic jako dogma. To mě baví.

7.9.2022 | Pavlína Schejbalová

Rozhovor s Michalem Drtinou, odborným pracovníkem NIPOS pro loutkářství. O hranicích loutkového divadla, unikátním systému soutěžních přehlídek, zapálených loutkářích amatérech i profesionálech, zkrátka o loutkovém divadle s láskou.