1. Home
  2. Přehlídky a festivaly
  3. Třebíčské loutkářské jaro 2024
Třebíčské loutkářské jaro 2024

Třebíčské loutkářské jaro 2024

0

V sobotu 23. a v neděli 24. března 2024 se uskuteční již 56. ročník krajské soutěžní přehlídky amatérských loutkářských souborů Třebíčské loutkářské jaro.

Třebíčské loutkářské jaro se může pyšnit již více než padesátiletou historií. První ročník se konal v roce 1967 a u zrodu stál principál třebíčského souboru Zdravíčko MUDr. Miloš Blaha. Od té doby desítky loutkářských souborů převážně z Vysočiny a jižní Moravy sehrály v Třebíči stovky představení pro tisíce malých diváků.

O postup do celostátní soutěže Loutkářská Chrudim se bude v malém a velkém sále Národního domu ucházet osm souborů ze čtyř krajů. Inscenace jsou většinou určeny dětem od 3 let a pro mnoho malých návštěvníků je festival prvním setkáním s loutkovým divadlem.

Svoje loutkářské umění předvedou třebíčskému publiku spolky známé z předchozích ročníků Loutkové divadlo Oblázek Krucemburk, Loutkové divadlo T. J. Sokol Uherské Hradiště, Loutkový soubor ZUŠ Kroměříž, Loutkové divadlo Bedruňka. Dále se představí Divadelní soubor Struhadlo DDM Pelhřimov, Divadelní soubor Poklad Hlinsko a netradiční divadelní soubor Kiksylend z Moravského Krumlova.

Program festivalu

Třebíčské loutkářské jaro 2024
Třebíčské loutkářské jaro 2024