1. Home
  2. Aktuality
  3. Zemřela Kristina Herzinová, herečka, výtvarnice a dramatička.
Zemřela Kristina Herzinová, herečka, výtvarnice a dramatička.

Zemřela Kristina Herzinová, herečka, výtvarnice a dramatička.

0

Už od dětství toužila stát na jevišti a i když jí divadelní štěstěna zpočátku příliš nepřála, nakonec se na vysněná prkna přece jen dostala a kdo ji znal, jistě potvrdí, že právem. Svůj umělecký život svázala s Mladou scénou z Ústí nad Labem a kromě hereckého talentu brzy začala uplatňovat také svůj talent výtvarný.

Se zakladatelem a dlouholetým vedoucím Mladé scény, režisérem Pavlem Trdlou, vytvořila dokonale sehraný tandem a z jejich spolupráce vzešla celá řada pozoruhodných inscenací, které zaujaly na nejedné přehlídce amatérského divadla, včetně té vrcholné, Jiráskova Hronova. Záhy se začala věnovat i psaní divadelních textů a Mladá scéna posléze začala uvádět její dramatizace klasických i méně známých pohádek psaných přímo pro potřeby souboru.

Poté, co si v divadle vážně zranila krční páteř se sice na jeviště již nevrátila, nicméně divadlu se věnovala nadále v zákulisí. Nakonec se vzhledem ke svým fyzickým možnostem rozhodla plně se soustředit na svou dramatickou tvorbu. Bohužel její plány překazila zákeřná nemoc, které ve věku pouhých šedesáti sedmi let po velmi krátkém boji podlehla. 

Všichni, kdo se s Kristýnkou kdy setkali, si ji jistě budou pamatovat jako velmi tvůrčí, zapálenou divadelnici, která byla vždy plná emocí a nadšení. Divadlo milovala a když se mu nemohla naplno věnovat, postrádala ho. Věřím, že divadlo stejně tak bude postrádat ji.

Vít Herzina


Poslední potlesk pro Kristinu Herzinovou

V pondělí 27. května nás ve věku nedožitých 68 let po těžké nemoci navždy opustila Kristýna Herzinová, dlouholetá členka divadelního spolku Mladá scéna Ústí nad Labem. Autorka pohádek, bohem nadaná herečka, scénografka a kostymérka a skvělý člověk. Už ji nic nebolí a je tam nahoře v báječné ochotnické společnosti…


Vzpomínáme a nezapomeneme.
Za SČDO, oblast České středohoří,
Ludmila Panenková, předsedkyně

Kristina Herzinová
Štítky: