Činoherní

Dyvadlo-Neklid-Trutnov-Audience-foto-Ivo-Mickal-u5l46

Setkání covidu navzdory

7.5.2021 | Petra Richter Kohutová

Východočeskou krajskou postupovou přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla nahradilo letos setkání při příležitosti natáčení soutěžních inscenací do této přehlídky přihlášených; odehrálo se v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci ve dnech 1. – 2. května 2021.

Piknik-logo-o4798

Chcete si zahrát na Divadelním Pikniku Volyně?

6.5.2021 | Amaterská Scéna

Neváhejte a přihlaste se! Vzhledem k epidemické situaci výjimečně umožňujeme amatérským divadelním souborům, jimž byla zrušena krajská přehlídka, hlásit se rovnou do programu Divadelního Pikniku Volyně 2021. Celostátní přehlídka amatérského a činoherního divadla proběhne ve dnech 30. června – 7. července 2021.

aktuality

Orlická maska vyhlašuje nový termín a zve soubory!

5.5.2021 | Lenka Janyšová

Postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Orlická maska se posouvá na 4. - 6. 6. 2021 a nabízí volná místa ke hraní.

Divadlo-Jeslicky-Josefa-Tejkla-Hradec-Kralove-Kupe-story-10kl5

Výsledky přehlídky v Červeném Kostelci

5.5.2021 | Kateřina Fikejzová Prouzová

Krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla proběhla ve zvláštním režimu, bez přítomnosti diváků, za účelem natáčení záznamu divadelních inscenací. Lektorský sbor udělil doporučení pro PIKNIK VOLYNĚ 2021.

aktuality

PřeMostění 2021 - změna termínu

29.4.2021 | Amaterská Scéna

Rádi bychom Vás informovali o změně termínu letošního divadelního festivalu PřeMostění. PřeMostění se bude konat od 2. 6. do 6. 6. 2021 v Základní umělecké škole F. L. Gassmanna v Mostě s podtitulem "Zase spolu".

hashtag-kulturajesluzba-logo-sirka-daceb

Týden péče o duši: Kultura je taky služba!

28.4.2021 | Amaterská Scéna

České středisko ITI vyhlašuje „Týden péče o duši“. Těší nás, že se k 3.5.2021 otevírají služby péče o tělo. Duši zřejmě na Ministerstvu zdravotnictví zapomněli do Balíčků pro návrat zpět do normálního života přibalit. Těšíme se, že k tomuto datu také z nařízení zmizí zákaz přítomnosti diváka a konečně se budeme moci jeden na druhého svobodně dívat. Od 3.5. v ulicích opět divák potká umělce. Prosíme, nehladit, nekrmit a dodržovat platná hygienická pravidla. Umělce vyzýváme, aby svou službu poskytovali bezpečně, z celého srdce a s radostí. Kultura je totiž také služba pro návrat zpět do normálního života nezbytná!

DPV-Divadlo-Dostavnik-Prerov-Inferno-cbcgz

Zapojte se do výzkumu dopadu pandemie na amat. divadlo

13.4.2021 | Amaterská Scéna

České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace.

aktuality

Velikonoční divadelní výzva

8.4.2021 | Amaterská Scéna

Souhlasíme se zněním otevřeného dopisu Asociace profesionálních divadel adresovaného premiérovi ČR.

Impuls-9gyuv

Termíny přehlídek 2021 v královéhradeckém kraji

19.3.2021 | Kateřina Fikejzová Prouzová

Aktuální data přehlídek k dnešnímu dni.

as-vyzva-71eai

Oslavte s námi Světové dny divadla

18.3.2021 | Michal Drtina

Amatérští divadelníci oslavte Světový den divadla pro děti a mládež, Světový den loutkového divadla a Světový den divadla! A protože nemůžeme slavit veřejnými akcemi ve svých souborech, rozhodli jsme se vás vyprovokovat k podpoře těchto významných dnů alespoň on-line formou. Podpořte svým přáním tyto významné divadelní svátky.