1. Home
  2. Přehlídky a festivaly
  3. Činoherní klub uvádí
Činoherní klub uvádí

Činoherní klub uvádí

0

Oslava dvacetiletého působení projektu „Činoherní klub uvádí“ byla před koncem roku 2023 ukončena díky Kytlickému ochotnickému souboru v příznivé atmosféře. Po skončení kytlické inscenace Prodaná nevěsta se uskutečnil křest a „vyslání do světa“ publikace „Činoherní klub uvádí 2003-2022“. Za libého a svobodného zpěvu „Proč bychom se netěšili …“ byly milými, veselými a pravdomluvnými sudičkami Simona Bezoušková, Lenka Huláková a Petra Honsová. Ještě jednou děkuji co nejsrdečněji.

Součástí reality jsou změny. Činoherní klub z.ú. již na rok 2024 nepodal žádost o příspěvek na projekt „ČK uvádí“ na Ministerstvo kultury ČR. Ovšem umožnil setrvání tohoto projektu na jevišti a v hledišti Činoherního klubu. Subjektem, který podal žádost o příspěvek na tento projekt, je Památník šoa Praha.
Od ledna 2024 tedy projekt „Činoherním klub uvádí“ pořádá Památník šoa ve spolupráci s Činoherním klubem a s odbornou garancí NIPOS-ARTAMA za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
Pro informace se můžete obrátit na Radvana Pácla, mobil: +420 602 462 390, email: radvan.pacl@gmail.com. A to i v případě, budete-li mít zájem o publikaci „Činoherní klub uvádí 2003-2022“.

PF 2024 – bez humoru to nejde, ukápnutá slza k tomu taky patří –

V lednu budeme otevírat „ČK uvádí“ černou komedií Divadla Prima den Kbely o prvním a posledním fanouškovi Depeche Mode v Československu Ludvíkovi, jehož jedinou velkou a životní láskou je skupina Depeche Mode. Kvůli ní chodí pořád v černém, kvůli ní je pořád sám, obětoval jí totiž úplně všechno. Jaroslav Rudiš, Petr Pýcha / STRANGE LOVE. Režie: Petr Egrt / Divadelní úprava: Barbora Marysková / Hrají: Robert Šmíd, Petr Egrt, Barbora Marysková, Klára Marysková, Vladimír Strouhal a Marek Trávníček / Hra Strange Love byla nominována na Českou hru roku v soutěži o Cenu Alfréda Radoka 2007. V pondělí 29. ledna v 19.30 hodin.

Následně v neděli 4. února přijede soubor Hildegarda junior z Horního Bolíkova s inscenací PRAVDA O VZNIKU ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY. Její autoři a inscenátoří o ní praví: „Ze zkušenosti všichni víme, že za vším je třeba hledat ženu. Ve hře se na feministickém táboře s Hildegardou scházejí Charlotta Garrigue, Naděžda Chludovová, Karla Janská, Anna Vlčková, Giulliana Benzoni a Edith Bolling. Mají zakázáno lézt přes plot, neboť za plotem je junácký tábor Antonína Svojsíka, kde jsou T.G. Masaryk, E. Beneš, M.R. Štefánik, K. Kramář, A. Rašín a spolu s nimi Woodrow Wilson. Hildegarda udělá díru v plotě a následek… je nejen manželství a partnerství, ale zejména vznik Československé republiky. Hra vzdává hold manželkám a družce otců zakladatelů Československa.“

V březnu nás čeká dokumentární divadlo souboru TisícíHRAn s inscenací DUSNO. „Vyprávíme příběhy mladých lidí nezatížených minulostí, kteří sledují svět kolem. Konfrontují se s postoji svých rodičů a své postoje teprve hledají. Dokumentární představení o době normalizace z cyklu Historie 20. století pro školy.“ Dopolední představení je vhodné pro žáky 2. stupně, středoškoláky a všechny ostatní.

Soubor TisíciHRAn tvoří sérii dokumentárních inscenací o historii 20. století, viděnou očima těch, kdo byli tehdy mladí: „Chceme generaci našich dětí zprostředkovat nedávnou minulost z různých úhlů pohledu a probudit v nich zájem o vyprávění jejich rodičů a prarodičů.“ Soubor byl v Činoherním klubu již dvakrát s inscenacemi Fialky a mejdlíčka a Tanky na plovárně.
Námět, dramaturgie a režie inscenace DUSNO: TisíciHRAn / Vypravěči: Anna Dlasková, David Kabzan, Juanita Kansil, Eva Čechová / Projekce: Zdeněk Durdil / Světla: Vojtěch Kopta.

Vážení diváci, zveme Vás v roce 2024 na přehlídku amatérských souborů „Činoherní klub uvádí“. Je příležitostí zvát neprofesionální, herce a soubory, divadelníky z Prahy, Čech, Moravy a Slezska. Jeviště Činoherního klubu se stává prostorem, kde jednou za měsíc může být divák přítomen setkání s lidskou činností ze záliby a může prožít její proměnu v divadelní zážitek. Informace o představeních najdete na http://www.cinoherníklub.cz.

Štítky: