1. Home
  2. Přehlídky a festivaly
  3. Postupové přehlídky začínají v Turnově a Červeném Kostelci
Postupové přehlídky začínají v Turnově a Červeném Kostelci

Postupové přehlídky začínají v Turnově a Červeném Kostelci

0

Únor je tradičně ve znamení začátku postupových přehlídek. Ty první začínají již ve čtvrtek 15. února v Červeném Kostelci a v Turnově. Program mají opravdu velmi pestrý, v Kostelci bude k vidění dvanáct inscenací, v Turnově dokonce dvacet, které doplní herecká dílna, koncert a taneční párty.

Červený Kostelec

Dvacátý sedmý ročník přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla se uskuteční Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 15. do 18. února 2024. V průběhu čtyř dnů se představí celkem dvanáct inscenací divadelních souborů z Královéhradeckého a Pardubického kraje. K vidění budou především komedie, ale také autorské divadlo a hidební divadlo. Nejlepší soubory získají nominaci nebo doporučení na celorepublikovou přehlídku Divadelní Volyně nebo mohou získat doporučení na Popelku Rakovník.

Porotu v Červeném Kostelci tvoří pedagog brněnské JAMU Aleš Bergman, z pražské DAMU, režisér Jakub Korčák, odbornice na mluvené slovo Regina Szymiková, dramaturgyně Petra Richter Kohutová a scénografka Lucia Škandíková.

Více informací naleznete zde >>>

Červený Kostelec 2024

Žlutomodrý kocour

Turnovský Modrý kocour změnil název na Žlutomodrý kocour. Jak uvádějí stránky festivalu, dokud nebude tato válka zastavena a Ukrajina opět svobodná, se tento festival bude jmenovat Žlutomodrý kocour. Koná se už po osmadvacáté a kromě dvaceti inscenací se účastníci mohli přihlásit do tvůrčí dílny pro herce i neherce pod vedením Franka Weisse, který pracuje jako performer, hudebník, kulturní manažer, učitel německého jazyka (vyučování pomocí divadelních technik). Píše povídky, básně, pohádky a scénáře. Oficiální zahájení festivalu se uskuteční v pátek ve dvacet hodin speciální show AI AM FUNNY!, ve které AI rozplétá svět umělé inteligence s jiskřivým humorem a překvapivými postřehy. Tato show kombinuje satiru, filosofii a osobité pohledy na lidské i technologické téma. Od reflexe robotiky až po komentáře o naší společnosti.

Přehlídka je postupová na Divadelní Piknik Volyně 2024, Šrámkův Písek 2024 a Mladou scénu 2024. Výkony bude sledovat porota ve složení Michal Samir, režisér, scénárista a producent, Milan Schejbal, režisér, dramaturg a pedagog a Jitka Šotkovská, teatroložka, dramaturgyně a redaktorka.

Veškeré informace o přehlídce najdete zde >>>