1. Home
  2. Blogy
  3. 72. loutkářská Chrudim – den šestý
72. loutkářská Chrudim – den šestý

72. loutkářská Chrudim – den šestý

0

Jediné představení, které jsem dnes stihla zhlédnout a uvést bylo Nelkej, Čechie! Bažantovy loutkářské družiny. Diváci se při něm nepřestávali smát a bavit úžasnému inteligentnímu humoru.

JEŠTĚ SI TO POŘÁDNĚ UŽÍT

Herec a zároveň starosta vesnice Poniklá, předvedl inscenaci, která mě okouzlila. Co kdyby byl hasičský sbor Poniklé založen o pár let dříve, než vyhořelo Národní divadlo? Přesně takový fiktivní vlastenecký příběh, ve kterém fungoval zvolený způsob vyprávění pomocí promítání obrázku na plátno proloženého hereckými výstupy a komunikací s publikem. V Národním divadle by se pak možná dodnes hrála Libuše, která nezří „město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká“, nýbrž vidí krkonošskou vísku Poniklá, jejíž hasiči uhasili požár divadla, a ještě ten den byli s úctou pozváni na premiéru této opery.

Debata se dnes nekonala ve večerních, ale už v odpoledních hodinách. Při rozebírání inscenace To jsou věci souboru Céčko došlo dokonce k neshodám a střetu názorů. Je v pořádku, že někteří diváci byli osloveni a jiné představení nezaujalo a nic jim nepředalo. Důležitá je otevřenost k debatě a ochota vyslechnout si jakékoliv zpětné vazby. Myslím si, že v tomto případě je zbytečné mít předsudky, že mladí to nechápou, protože každý divák je jiný a s každým rezonuje něco jiného. Po lehce prodloužené diskusi následovalo opět kolokvium (HE)ART BEATS! se zahraničními hosty. Dnešní účast byla nižší než v předešlém dni, obsah však byl neméně zajímavý.

Večer probíhala současně tři představení,** Antiguma Brastr’s kolektiv divadla, VAR kolektivu GAFA a Fabula Silvestris od **Musaši Enterteinment Company. Ani na jednu inscenaci se mi však nepovedlo dostat, protože prostory divadel byly beznadějně plné. Zábava však byla všem, co se nedostali na představení vynahrazena koncertem kapely Krajina. Až do noci se pak tančilo a zpívalo spolu s dalšími hudebníky od jam session (čímž se jim omlouvám, protože neznám jejich název, ale hráli skvěle). Koncert v šapitu pak byl několikrát prodloužen, dokud to šlo, dokud nebylo příliš pozdě a nebyl rušen noční klid. I poté se pokračovalo ve prostorech clubu. Někteří až do svítání.

Štítky: