1. Home
  2. Přehlídky a festivaly
  3. Ostravská Lokálka 2024
Ostravská Lokálka 2024

Ostravská Lokálka 2024

0

Na celostátní přehlídku dětského divadla do Svitav postupují za Moravskoslezský kraj soubory z Havířova a Třince

Od pátku 19. do soboty 20. dubna se v Divadle loutek Ostrava uskutečnila krajská přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka 2024. Doporučení na celostátní přehlídku Dětská scéna 2024 od poroty získal opavský Taneční soubor PULS s inscenací Z tajného deníku Cyrilky P. a Demokraticky založený dramaťák z Havířova s inscenací Košile – ta si odnesla i Cenu dětského diváka. Ocenění za tvořivou práci s tématem obdržel MAAHEENOOK Gang z Třince s inscenací Zrcadlo, zdcadlo a Tonny Kubeczka za autorský text Páteční chvilka šílenství.

O postupujících a oceněných rozhodovala pětičlenná odborná porota ve složení: Hana Cisovská (pedagožka OU), Tomáš Volkmer (scénograf, výtvarník a divadelní lektor), Petra Bublíková (pedagožka ZUŠ) a Olga Strašáková (ředitelka ZUŠ, odbornice na mluvený projev a recitaci).

„Přehlídka je rok od roku kvalitnější a přináší dětem nejen možnost zahrát si v profesionálních divadelních podmínkách Divadla loutek, ale také si navzájem ukázat výsledky své celoroční činnosti, podpořit se ve smysluplné divadelní tvorbě a rozvíjet své dovednosti v nabízených doprovodných workshopech,“ říká porotkyně Ostravská Lokálky 2024 Hana Cisovská, pedagožka Ostravské univerzity.

Ostravská Lokálka 2024 – VÝSLEDKY

Doporučení na Dětskou scénu 2024:
Taneční soubor PULS (Opava) s inscenací Z tajného deníku Cyrilky P.
Demokraticky založený dramaťák (Havířov) s inscenací Košile

Cena dětského diváka:
Demokraticky založený dramaťák (Havířov) s inscenací Košile

Ocenění za tvořivou práci s tématem:
MAAHEENOOK Gang (Třinec) za inscenaci Zrcadlo
Tonny Kubeczka za autorský text Páteční chvilka šílenství

Dětská scéna 2024 – 52. ročník celostátní přehlídky dětského divadla – se uskuteční 7.–13. června 2024 ve Svitavách.

Štítky: