1. Home
  2. Vzdělávání
  3. PAPÍR jako prostředek komunikace
PAPÍR jako prostředek komunikace

PAPÍR jako prostředek komunikace

0

Budilova divadelní škola a Studio Citadela: workshop pro umělce, studenty i pedagogy. Metodou Jacques Lecoq ke zkoumání identity ve spolupráci s evropským projektem k inkluzi umělců i publika s kognitivním a smyslovým postižením.

KDY: 22.6.20224
KDE: Studio Citadela – klub, divadlo, kavárna
ČAS: 10:00-17:00
CENA: 1 200 Kč
REGISTRACE: produkce.budil@gmail.com

Obyčejný papír má svou identitu. Lze ji zkoumat prostřednictvím těla, tance i hlasu. Necháme se jím ´kontaminovat´, sami se staneme papírem, budeme hledat jeho dynamiku, jeho vlastnosti.
Téma: naše sny, touhy a obsese. Papír se stane součástí scény, kostýmu, může být konkrétní věcí, ale i metaforou něčeho, co se odehrává mezi lidmi. Kdo koho vede a kdo kým manipuluje?

Lektorka Vendulka Burger
k vedení semináře použije metodu Jacques Lecoq a postupy práce Divadla Philippe Gentyho, jehož členkou byla v letech 1997-2000 a jímž byla také delegována k vedení workshopů po celém světě.

Lektorka Vendula Kodetová
a dramaturgický průzkum práce s materiálem: kdo vede koho a kdo s kým manipuluje?
Práce v prostoru scénických umění s větším zapojením umělců i diváků s kognitivním a smyslovým postižením.

“Let’s PASS!” je výzva k akci, výzva ke změně perspektivy, protipříběh postižení v divadelním umění. PASS – Promoting Accessible Shows je mezinárodní projekt, spolufinancovaný z programu Evropské unie Kreativní Evropa, zabývající se problém nedostatečného zapojení a viditelnosti pro umělce a publikum s kognitivními a smyslová postižení při živých vystoupeních a scénických uměních.

Štítky: