Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Činoherní

220130-8kum4

Činoherní klub uvádí: V roce dvacet dva jsou tři dvojky

21.1.2022 | Radvan Pácl

„Činoherní klub uvádí“, projekt Činoherního klubu z.ú., představil v roce 2021 dvacet jedna souborů. Na jevišti Činoherního klubu se uskutečnily čtyři premiéry souborů, které tu vystoupily vůbec poprvé: jednalo se o dva soubory hrající v anglickém jazyce (The Drama Queens / Peter Shaffer: BLACK COMEDY a Jazyková škola Jeviště / Bára Dočkalová: EARTH BOUND), o pohádkovou inscenaci Divadla KoMa Praha (Michal Šturman: PUNKOVÁ POHÁDKA) a o inscenaci spolku Dr.amAS při Národním ústavu pro autismus CO JE ZA ORÁČOVEM?.

vzdelavani

Metoda JACQUES LECOQ - intenzivní workshop

10.1.2022 | Budilova divadelní škola

Nevíte zda máte talent – nebo hledáte cestu – nebo potřebujete posunout své fyzické hranice? Ještě v lednu si metodu můžete vyzkoušet a rozhodnout se, zda se jí budete věnovat celý rok.

dartaman

Propozice Divadelního Pikniku Volyně 2022

6.1.2022 | Amaterská Scéna

Celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně je koncipována jako celostátní soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých, které ve své inscenační praxi reflektují zákonitosti divadla jako uměleckého druhu a jejichž adresátem je dospělé publikum.

zajimave-odkazy

Ochotníci na vlnách

3.1.2022 | Amaterská Scéna

Projekt Ochotnického spolku ŽUMPA nese název Ochotníci na vlnách. Jedná se o sérii neformálních rozhovorů a diskusí o ochotnickém, chcete-li amatérském, divadle. Pořad Ochotníci na vlnách je realizovaný moderní formou tzv. podcastem. Hosty budou zajímavé osobnosti z ochotnických souborů po celé ČR ale také vybraní členové Ochotnického spolku ŽUMPA. Každý měsíc se můžete těšit na 3 nové epizody.

pf-2022-puj6o

PF 2022

31.12.2021 | Michal Drtina

Všem našim čtenářům a přátelům nejen amatérského divadla přejeme do nového roku hlavně zdraví, životní štěstí a častý úsměv na tváři i na duši.

divadlo-pro-mladez-l170v

Záznam on-line konference

21.12.2021 | Amaterská Scéna

Záznam on-line konference Divadlo pro mládež z různých úhlů pohledů byla určena profesionálním i amatérským tvůrcům, pedagogům a studentům středních škol, i dramaturgům stagion a kulturních domů a uskutečnila se 11. prosince 2021 na platformě ZOOM.

open-prihlasky-ocsql

Přihlášky do Open Air 2022

17.12.2021 | Amaterská Scéna

Do konce ledna 2022 můžete přihlásit své inscenace a projekty do open air části nadcházejícího ročníku mezinárodního divadelního festivalu Hradec Králové – REGIONY!

zajimave-odkazy

Poslechněte si Akcent na Vltavě

16.12.2021 | Amaterská Scéna

Divadlo v roce 2021 přišlo o své teď a tady. Divadelníci a divadelní publicisté bilancují s Veronikou Štefanovou.

ochotnici-nove-mesto-v47ag

Oslavy ochotnického divadla v Novém Městě na Moravě

16.12.2021 | Amaterská Scéna

V letošním roce si připomněla novoměstská veřejnost počátky českého ochotnického divadla. Při této příležitosti vydalo Horácké muzeum v Novém Městě knihu Historie ochotnického divadla v Novém Městě na Moravě a okolí a uskutečnilo výstavu Svět za oponou.

s-caganem-lamag-nohy-e0xhv

Festival Tygří výběr začíná v pátek

2.12.2021 | Amaterská Scéna

Čtvrtý ročník festivalu Tygří výběr začíná v pátek 3. 12. 2021 v Divadle VILA Štvanice a přinese dvojnásobnou dávku toho nejlepšího z amatérské scény. Loni plánovaný ročník se kvůli pandemické situaci uskutečnit nemohl a proto jsme se rozhodli udělat letos poprvé přehlídku dvoudenní.