Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Činoherní

aktuality

Nové publikace z edice Česká divadelní fotografie

26.5.2022 | Amaterská Scéna

Přijměte pozvání na křest tří publikací z edice Česká divadelní fotografie – Václav Chochola, Jaroslav Prokop a Vilém Sochůrek.

Divadylko-na-dlani-Prodavaci-snu-1-rvcjr

Jubilejní premiéra Divadýlka na dlani

24.5.2022 | Martin Weiss

Divadýlko na dlani pozve ve čtvrtek 26. května v 19:30 hodin diváky na svou nejnovější inscenaci Prodavači snů aneb Ať žije Hollywood. A jak název napovídá, v jubilejní 30. hře uváděné mladoboleslavským amatérským souborem, se podíváme mezi filmaře. Ano, i do hollywoodských studií plných hvězd a pozlátka, ale především mezi pěšáky filmového umění, kteří na přelomu 19. a 20. století takřka z ničeho začínají budovat základy toho, čemu se jednou bude říkat kinematografie.

plakat-Zlutice-fpbvg

Žlutické divadelní léto 2022

24.5.2022 | Amaterská Scéna

Postupová přehlídka venkovských amatérských divadelních souborů Žlutické divadelní léto se koná ve městě již od roku 1972. Vítězové postupují na národní přehlídku do Vysokého nad Jizerou.

Praha-Gaudium-Kolik-ma-Praha-vezi-2022-JK085-qv2x9

Divadlo pro děti ve čtyřech podobách aneb „dětský POPAD“

24.5.2022 | Petra Richter Kohutová

Zbraslavská kulturní společnost působící ve zbraslavském Divadle Jana Kašky rozhodně nezahálí. Od uvolnění proticovidových opatření uvedla dvě premiéry, Klicperovu směšnohru Pražské tetičky a zbraslavští strýčkové a autorské romantické vypravování Zdeňka Beránka o naplněné a nenaplněné lásce Rozcestí, odderniérovala úspěšného Jeppeho z Hůrky – a v sobotu 21. května 2022 hostila tzv. „dětský POPAD“, Pražskou oblastní přehlídku amatérského divadla pro dětského diváka, pořádanou Amatérskou divadelní asociací.

Logo-Piknik-nil6e

Programová rada vybrala inscenace pro Divadelní Piknik

21.5.2022 | Amaterská Scéna

Letos se přehlídku ve Volyni sešlo celkem 40 návrhů, z toho bylo 6 nominací (přímých postupů) a 35 doporučení, ze kterých pak devítičlenná programová rada do programu festivalu vybírala. Celkem program Pikniku nabízí 22 hracích míst.

perstejnlove01-zydfc

Předprodej festivalu Pernštejnlove odstartoval

19.5.2022 | Amaterská Scéna

Poslední červencový týden bude letos na Zámku Pardubice opět patřit divadelnímu festivalu Pernštejnlove. Uskuteční se ve stejném rozsahu a kvalitě jako v minulých letech a bez zdražených vstupenek. Pardubický divadelní open air vstupuje do 7. ročníku naplno a bez kompromisů. V pondělí 16. května ve 20 hodin začíná předprodej permanentek.

Karlovy-Vary-D3-Kubula-a-Kuba-Kubikula-2022-JK150-ewhht

Radnický dráček v novém i po novu

19.5.2022 | Jaroslav Kodeš

V sobotu i neděli 14. a 15. května byly nádherné májové dny. Jako udělané pro individuální program během 29. ročníku Radnického dráčku. A tak jsme si vedle navštívených představení mohli obejít Městské rybníky na kraji Radnic, vyšplhat se ke Kalvárii, projít si Křížovou cestu, obhlédnout městečko, co je kde nového, obědvat v poetické restauraci pojmenované po slavné rodačce, operní pěvkyni La Boemě a samozřejmě mlsat v místní cukrárně, či se jen tak vyhřívat na sluníčku. A to vše v okruhu přátel a známých, kterých se letos do Radnic sjelo hodně.

Kojetin-2022-Blic-Edith-2mk10

28. Divadelní Kojetín po francouzsku

17.5.2022 | Petra Richter Kohutová

Čtyři francouzské komedie (Bordel na ministerstvu, Velká zebra, Manželé v nesnázích a Na útěku), k tomu komorní muzikál o životě a smrti šansoniérky Edith Piaf (původně Smrt v růžovém, zde Edith) – kojetínský divák si letos mohl připadat jako na bulvární verzi festivalu Sněz tu žábu.

Pohadkovy-POPAD-Plakat-A3-obrazek-e21ua

Pohádkový POPAD 2022

11.5.2022 | Jindřiška Netrestová

Srdečně Vás zveme do Divadla Jana Kašky, na Pražskou oblastní přehlídku amatérského divadla - krajská postupová přehlídka činoherního divadla pro dětské diváky.

Libochovice-9qejv

Josefodolské divadelní jaro po dvaatřicáté

9.5.2022 | Petra Richter Kohutová

32. ročník Josefodolského divadelního jara proběhl ve dnech 6. - 8. května 2022; vyhlašovatelem je SČDO, organizátorem soubor J.K. Tyl Josefův Důl s finanční podporou Ministerstva kultury, Libereckého kraje, Obce Josefův Důl, podniku Detoa Albrechtice a dalších.