1. Home
  2. Aktuality
  3. Vzdělávací semináře v Mostě
Vzdělávací semináře v Mostě

Vzdělávací semináře v Mostě

0

Milí divadelníci, 

rádi bychom Vás informovali o možnosti účasti na vzdělávacích seminářích pod vedením odborníků z nejrůznějších oborů. Semináře připravujeme pro všechny, kdo se chtějí rozvíjet a dále vzdělávat. Aktuálně se můžete hlásit na následující semináře: 

SEMINÁŘ KLAUN V ZÁRODKU* (Hanka Malaníková) 

Informace o semináři: Seminář o hravosti, odvaze, sebepřijetí, intenzivní existenci na jevišti a nekonečné zvědavosti na to, co se děje právě teď a právě mezi námi. 
Termín semináře: 5. – 7. 1. 2024 
Lektorka semináře – Hanka Malaníková: 
Byla členkou improvizačního souboru Praliny a podílela se na vzniku české Improligy. V r. 2004 založila spolu se spolužačkou Evou Čechovou z Katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU soubor Divadlo Boršč, který s menšími či velkými přestávkami hraje dodnes. Od r. 2012 působí v organizaci Zdravotní klaun jako vrcholová sestra Patálie Marná, a také jako koučka a lektorka seminářů o roli humoru ve zdravotnictví. Od r. 2022 moderuje kulturně publicistický pořad ArtCafé na ČRo Vltava. Experimentaci s rozhlasovou a zvukovou tvorbou se věnuje také v rámci tvůrčí skupiny KINETICON. S Kateřinou Bílkovou a Lenkou Hulákovou realizovaly klauzurní performance pro DAMU Trenažér života (2017) a představení Promiňte, že rodim (2019). V současnosti připravují projekt o svých otcích a synech s pracovním názvem Muži mého života. Od r. 2006 učí na Katedře autorské tvorby a pedagogiky dialogické jednání, hereckou tvorbu a autorské čtení a od roku 2021 katedru vede. 
*Na semináři KLAUN V ZÁRODKU zbývají jen poslední dvě volná místa! 

SEMINÁŘ SCÉNOGRAFIE (Dragan Stojčevski) 

Termín semináře: 23. – 25. 2. 2024 
Informace o semináři: 
Scénografická dílna se zabývá tvorbou scénografie, scénografického obrazu za pomocí modelu – makety. Účastníci dílny budou mít možnost seznámit se s tím, jak funguje kostým-dramatická postava v prostoru, a také ji rozvíjet v několik situací tvorbou mizanscén. Dále se seznámí se svícením a proměnlivostí scénografického obrazu. Dílna bude klást důraz na práci s intuicí (rozhodování v omezeném čase) a také na výrazné výtvarné gesto ve scénografické tvorbě. Jako výsledek vznikne foto storyboard, scénosled, který bude prezentován na konci dílny. 
Lektor semináře – Dragan Stojčevski: 
Dragan Stojčevski se narodil v Pančevu na území bývalé Jugoslávie. Vystudoval obor scénografie na DAMU, kde pokračoval i v doktorském studiu. Nyní působí jako pedagog na Katedře alternativního loutkového divadla. Zabývá se site specific tvorbou a realizoval několik instalací ve veřejném prostoru, muzeích a galeriích. Jako scénograf spolupracuje s řadou významných českých režisérů, například s Janem Fričem, Michalem Dočekalem, Jiřím Havelkou, Petrou Tejnorovou, Štěpánem Páclem nebo Zdeňkem Bartošem. Vytváří scény také pro opery, přičemž nejčastěji spolupracuje s Jiřím Heřmanem. 

DALŠÍ PŘIPRAVOVANÉ SEMINÁŘE: 

  • METODIKA DRAMATICKÉ PRÁCE (Michaela Homolová)  / Termín semináře: 3. – 5. 5. 2024 
  • SVĚTELNÝ DESIGN (Martin Špetlík)  / Termín semináře: 10. – 12. 5. 2024 
  • HUDBA (Jan Matásek)  / Termín semináře: 1. – 2. 6. 2024 

Semináře se vždy konají v Mostě. Po absolvování semináře dostávají účastníci osvědčení o jeho absolvování. Budeme moc rádi, když vás nějaký seminář zaujme a společně se na něm setkáme.

Pokud byste měli o účast na semináři zájem, neváhejte nás kontaktovat, případně využijte přihlášku přímo na našich webových stránkách, kde naleznete i další informace. 

Děkujeme a za Divadlo Brambůrky přejeme jen to nejlepší do nového roku!

Bára Gréeová / tel.: 777668693