1. Home
  2. Aktuality
  3. Jen si trochu písknout
Jen si trochu písknout

Jen si trochu písknout

0

Unikátní pouliční festival amatérských divadel Středočeského kraje

Divadlo A. Dvořáka Příbram ve spolupráci s NIPOS, p. o. Ministerstva kultury chystá na konec prázdnin od 30. srpna do 1. září 2024 pouliční festival amatérského divadla Středočeského kraje s názvem Jen si trochu písknout. Hrát se bude na náměstí T. G. Masaryka, Dvořákově nábřeží, v Zámečku Ernestinum a dalších místech. K vidění bude činoherní, hudební, loutkové, ale i taneční divadlo ze všech koutů Středočeského kraje. V programu si své najdou děti i dospělí.

V České republice působí zhruba 3.500 amatérských divadel.České amatérské divadlo je světový unikát. V žádné jiné zemi na světě neexistuje v přepočtu na obyvatele tolik amatérských divadel. V každé obci České republiky se amatérské divadlo hraje, nebo někdy v minulosti hrálo,“ říká dramaturgyně festivalu Simona Bezoušková z NIPOS. V programu festivalu Jen si trochu písknout se objeví 20 inscenací od 15 amatérských divadelních souborů.

Tomáš Bílek, produkční festivalu, prozradil, že festival odstartuje divadelním průvodem, který vyrazí od Divadla A. Dvořáka a dojde až k radnici města. Na jeho začátku i konci se diváci mohou těšit na představení Orbis pictus v podání Geisslers Hofcomoedianten, kteří ač jsou momentálně profesionálové, z amatérského divadla vzešli.“

Autorem nápadu uspořádat pouliční festival amatérského divadla Středočeského kraje je ředitel Divadla A. Dvořáka Příbram, Petr Bednář, který chtěl, jak sám říká, „oživit veřejný prostor a využít bohatou nabídku historicky zajímavých budov a lokalit pro divadelní představení a podpořit amatérské divadelníky Středočeského kraje.“

Festival Jen si trochu písknout vzniká za finanční podpory Středočeského kraje a města Příbram a získal záštitu hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Petry Peckové a starosty města Příbram Mgr. Jana Konvalinky.

Více informací (včetně videožurnálů) naleznete na www.piskfest.cz

Kontakt pro média:

Tomáš Bílek, tel.: 725 607 062, e-mail: festival@piskfest.cz,

Simona Bezoušková, tel.: 775 508 654, e-mail: bezouskova@nipos.cz

Na titulní fotografii záběr z Vitamínové pohádky DS Žumpa Nučice.