1. Home
  2. d'ARTAMAn - propozice
  3. Výzva pro odvážné loutkáře: Zúčastněte se Puppet slam v Plzni
Výzva pro odvážné loutkáře: Zúčastněte se Puppet slam v Plzni

Výzva pro odvážné loutkáře: Zúčastněte se Puppet slam v Plzni

0

Mezinárodní loutkový festival Skupova Plzeň vyhlašuje Open call do programu PUPPET SLAM INTERNATIONAL pro perfomery v oblasti slam poetry, objektového a loutkového divadla. České kolo se uskuteční 14. 6. 2024 od 20 hodin v Divadle Alfa.

CO TO JE?

Puppet slam je divadelní formát ve stylu slam poetry, který vznikl v USA. Spočívá v řadě unikátních krátkých loutkářských výstupů, zejména jednotlivců nebo malých skupin, přičemž samotný večer je moderován pomocí loutek. Jde o neformální setkání, založené na vzájemné interakci loutkářů a publika, improvizaci, inspiraci a příjemné atmosféře.

Puppet Slam International vznikl ve spolupráci sdružení PUPPET SLAM NEW YORK, International puppet festival Shimokitazawa Tokio a festivalu Skupova Plzeň a probíhá v USA, ČR a Japonsku. Účastní se ho loutkáři z USA, Japonska a ČR.

Referenci naleznete např. na youtube, pokud zadáte puppet slam
nebo přímo zde: https://www.youtube.com/watch?v=YwOCYvO69Wg.

České kolo PUPPET SLAM INTERNATIONAL se uskuteční 14. 6. 2024 od 20 hodin v Divadle Alfa v rámci Mezinárodního festivalu Skupova Plzeň. Během večera vystoupí 10 performerů.

S ČÍM SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT?

Krátké představení s využitím objektu či loutky, založené na principech objektového, loutkového divadla nebo slam poetry, do 7 minut délky, ideálně ve verzi mezinárodně srozumitelné.

Technické vybavení pro vaše vystoupení: stůl nebo praktikábl, 2-4 světla (ovládání malým pultem ze strany performera či místního technika), mikrofon, zvuk a připojení PC apod. Čas na přípravu během programu – do 5 minut, jinak příprava před programem bude celé odpoledne.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Přihlásit se můžete mailem na adresu hana.plassova@divadloalfa.cz do 30. 4. 2024.
Do mailu uveďte vaše jméno, krátké CV, krátký popis idey (případně, pokud máte, odkaz na video záznam) vašeho představení a kontakt.

ZÚČASTNÍTE SE A:

  • Užijete si zábavný večer.
  • Budete součástí unikátního programu, který uvede formát puppet slam v ČR.
  • Získáte kontakt s kolegy z USA, Japonska a ČR.
  • Zajistíme vám ubytování v Plzni na 2 noci a volný vstup na představení festivalu Skupova Plzeň.
  • Můžete absolvovat workshop improvizace s loutkou a realizace puppet slam s některým z kolegů z USA, pravděpodobně s Deborah Hunt.

Těšíme se na vás na Skupově Plzni!!!
Za tým festivalu Skupova Plzeň a Puppet Slam International
Jakub Hora a Hana Plassová
www.skupovaplzen.cz

Štítky: